PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko

Wiadomości

Most w Krościenku na półmetku

Środa, 21 lipca 2010 r.
Autor: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu

fot. PZD Nowy TargDo końca lipca ma zakończyć się, zgodnie z planem, budowa nowego, bliźniaczego mostu na Dunajcu w Krościenku. W sierpniu roboty przeniosą się na stary most. Budowa przeprawy do Szczawnicy to największa inwestycja w Pieninach w ostatnich latach. I najważniejsza, bo przez most w Krościenku prowadzi jedyna droga dojazdowa do uzdrowiska.


Budowa bliźniaczych mostów jest już na półmetku. Do 30 lipca ma być gotowy nowy most, na który, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, zostanie sierpniu przekierowany ruch samochodowy. Gdy to nastąpi, Zakład Robót Mostowych MOSTMAR Marcin i Grzegorz Marcinków Spółka Jawna zs. w Zarzeczu, który jest generalnym wykonawcą inwestycji, rozpocznie przebudowę starego mostu.

Cała inwestycja ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Wówczas to przejazd do Szczawnicy odbywał się będzie dwoma mostami. Koszt całej inwestycji to 14,5 miliona złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.