PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krynica-Zdrój

Sport

Mistrzostwa Polski Seniorów PZN odwołane

Sobota, 19 marca 2011 r.
Autor: AKS

fot. Tomek GolaZ powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i padającego nieustannie deszczu organizatorzy najważniejszej imprezy narciarskiej w Polsce zmuszeni byli odwołać zaplanowane na dni 21-23 marca Mistrzostwa Polski Seniorów PZN. Istnieje jednak pewna szansa rozegrania ich w późniejszym terminie, który zostanie podany jak tylko poprawią się warunki.


Padający od kilku dni deszcz oraz silne ocieplenie spowodowało bardzo szybkie ubywanie pokrywy śnieżnej na stokach Jaworzyny Krynickiej. Organizatorzy licząc na poprawę pogody zadecydowali o przeniesieniu zawodów na nowy termin. Jednak prognozy nie sprawdziły się i konieczne okazało się odwołanie zawodów.

- To smutna wiadomość ale nikt nie ma wpływu na pogodę. Tegoroczna zima obfituje w wyjątkowo kapryśne warunki, dodatkowo nie ma możliwości użycia środków chemicznych które utwardziłyby śnieg. W tej sytuacji decyzja PZN wydaje się być jak najbardziej trafna – ocenił sytuację Andrzej Bachleda – Curuś, pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski.

- Byliśmy w ciągłym kontakcie z kierownikiem utrzymania tras na Jaworzynie Krynickiej w nadziei, że pogoda zmieni się zgodnie z prognozą. Ta się jednak nie sprawdziła i dalsze opady deszczu na tyle zniszczyły pokrywę śnieżną, że przeprowadzenie imprezy stało się niemożliwe – powiedział Adam Klimek, kierownik wyszkolenia PZN, odpowiedzialny za organizację zawodów z ramienia Związku.

Pan Andrzej Goetel, przewodniczący Komisji Sportowej Narciarstwa Alpejskiego PZN również przejął się sytuacją, ale widzi pewne wyjście – Niestety nie możemy w tak niepewnych warunkach ściągnąć do Krynicy ponad 200 osób by potem powiedzieć im, że musimy odwołać imprezę. Istnieje jednak pewna furtka, która przy dorobinie szczęścia pozwoli nam rozegrać tę rywalizację. Kalendarz FIS czynny jest do 15 kwietnia, w związku z czym jeżeli tylko pojawi się możliwość przeprowadzenia zawodów to ogłosimy to i zawody się odbędą. Podsumowując więc, zawody w planowanym terminie są odwołane, ale tak naprawdę następuje ich zawieszenie.

Fakt, że zawody zostały odwołane jest bardzo złą wiadomościa dla wszystkich zawodników którzy na nie czekali i przygotowywali się na tę najważniejszą imprezę sezonu. - Jestem bardzo zawiedziony, liczyłem na medal, chciałem bronić tytułu Wicemistrza Polski w gigancie. Te zawody to koronna impreza dla każdego polskiego alpejczyka. Może w przyszłości należałoby się zastanowić nad usytuowaniem zawodów we wcześniejszej części sezonu, np. na przełomie lutego i marca, kiedy warunki są pewniejsze? Cykl przygotowawczy sportowca aby odnosił on sukcesy musi przebiegać zgodnie z założonym planem, wszelkie przenoszenie zawodów krzyżuje więc szyki. Dlatego aby nie stracić wypracowanej formy udam się na zawody do Słowenii – powiedział Wojciech Szczepanik, jeden z czołowych zawodników przygotowujących się do występu na mistrzostwach.

- W tym roku nawet finał Pucharu Świata został odwołany ze względu na niedostateczne warunki śniegowe, więc nie tylko my mamy pecha do pogody. Nie zmienia to faktu, że idea przeniesienia mistrzostw w następnym sezonie na wcześniejszy niż koniec marca termin wydaje się słuszna. Osobiście czuję duży niedosyt, w tym sezonie jeszcze nie startowałem w Polsce, poza tym bardzo lubię te zawody. Szkoda też, że taka sytuacja ma miejsce kiedy w polskim narciarstwie alpejskim pojawił się tak poważny sponsor jak TAURON Polska Energia S.A. Może udałoby się przeprowadzić rywalizację w grudniu 2011? – zastanawiał się aktualny Mistrz Polski Maciej Bydliński.

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.