PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kultura

Opowieść o życiu Fryderyka Chopina w I Programie Polskiego Radia

Niedziela, 5 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

Opowieść o życiu Fryderyka Chopina w I Programie Polskiego Radia6 grudnia o godz. 20.05 w I Programie Polskiego Radia będzie można wysłuchać ostatni odcinek serialu Barbary Wachowicz i Andrzeja Matula „Sercem Polak” – Fryderyk Chopin „W Ojczyźnie spoczął”.


Autorka serialu przesyła słowa serdecznego dziękczynienia wszystkim placówkom, dzięki którym dane jej było opowiedzieć o życiu i twórczości Chopina: Bibliotekom polskim: imienia Reymonta w Wieruszowie, imienia Żeromskiego w Kutnie, imienia Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, w Chrzanowie i Ozorkowie imienia Baczyńskiego a także w Woli Mysłowskiej, której kierowniczka – pani Ewa Konieczna – zorganizowała szereg świetnych konkursów chopinowskich dla młodzieży. Dziękuję za szansę opowieści o Chopinie Liceum imienia Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim i Zamkowi Książąt Pomorskich w Szczecinie. Dzięki Burmistrzowi Miasta Zakopane Januszowi Majchrowi oraz Naczelniczce Wydziału Kultury Druhnie Joasi Staszak dane nam było przygotować w rocznicę pożegnania kompozytora 17 października – wielki koncert „Chopin po góralsku” z udziałem młodzieży z dwóch świetnych szkół zakopiańskich – Liceum imienia Oswalda Balzera i Zespołowi Szkół imienia Władysława Zamoyskiego, recytującej wiersze o Chopinie.

I wielkie gratulacje dla gimnazjalisty Maćka Malinowskiego, który w Konkursie „Arsenał Warszawa” otrzymał Grand Prix Roku Chopinowskiego za świetną pracę relacjonującą dramatyczne losy warszawskiego pomnika Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich.

Chcę jeszcze wyrazić dziękczynienie Bogusławowi Kaczyńskiemu za przepiękny album poświęcony Chopinowi, a także pani dyrektor Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Lenie Bednarskiej, za nadesłanie cennej edycji pióra Joanny i Jerzego Sobczaków – „Chopin a Wielkopolska”. I cieszę się, że już 18 grudnia na scenę Teatru Wielkiego imienia Stanisława Moniuszki w Poznaniu powraca nasz spektakl „Wigilie Polskie” z wielką sekwencją poświęconą Chopinowi.

Barbara Wachowicz


 

Autorzy audycji zapraszają do jej wysłuchania oraz do podzielania się wrażeniami na adres: Andrzej Matul, Polskie Radio, Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.

Ponadto w każdy pierwszy wtorek miesiąca ukazuje się kolejny odcinek Barbary Wachowicz o życiu i twórczości Fryderyka Chopina w piśmie „Nasz Dziennik”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.