Zakopane
Kultura
Muzea nie zasypiają o zmroku… - Noc Muzeów w ogrodach DW "Jurek"
Autor: TARPiK
Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w ubiegłym roku spektaklem J. Tuwima pt. „Bal w Operze” zakończyła obchody nocy muzeów. Tegoroczna impreza Nocy Muzeów organizowana przez TARPiK odbyła się w ogrodach DW „Jurek” na ul. Zamoyskiego 27. Happening muzyczny w wykonaniu nauczycieli, uczniów oraz absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem zgromadził wielu słuchaczy.
Koncert na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego wykonała Orkiestra Szkolna - dyrygował pan Cezary Wagner. Partię solową na gitarze wykonał Michał Paluch. Ten liryczny akcent muzyczny podkreślono tekstami literackimi w wykonaniu artystów Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.
Występ zespołu „Panna Zuzanna i Czarni Jeźdźcy” założony przez braci Tomasza i Michała Paluch – nauczycieli tej artystycznej zakopiańskiej Alma Mater - wzbudził szczególne zainteresowanie. Repertuar wykonany przez zespół określany mianem „Muzyki dobrej” stanowił mieszankę autorskich kompozycji i własnych aranżacji.
W ogrodach DW Jurek zadbano również o oprawę plastyczną pod kierunkiem Renaty Mrowcy i Lidii Rosińskiej – zaprezentowane prace uczniów Sekcji Plastycznej cieszyły się dużym uznaniem.
Noc Muzeów to cykl kulturalnych imprez, podczas których udostępnione do późnych godzin nocnych muzea, galerie i instytucje kultury zapewniają specjalne atrakcje zwiedzającym. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie w 1997. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w poznańskim Muzeum Narodowym. W Zakopanem 14 maja odbyła się już czwarta edycja tej wyjątkowej imprezy.
Fenomen popularności Nocy Muzeów nie powinien dziwić. Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie, ale też wiele dodatkowych atrakcji – koncerty, wystawy, specjalne programy dla dzieci… Dzięki pomysłowości organizatorów instytucja kojarząca się raczej ze szklanymi gablotami i eksponatami, które należy kontemplować w nabożnej ciszy, po zmroku ożywa: jak w hollywoodzkim hicie "Noc w muzeum".
- Naszyjnik "Kropla miodu"
Naszyjnik z nieregularnych koralików - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm.
85 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
300 zł - Aniołek średni III
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
13 zł