PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Dikanda z koncertowym DVD

Środa, 17 kwietnia 2013 r.
Autor: AKS

Dikanda z koncertowym DVDPo intensywnym czasie przygotowań, działań wydawniczych i marcowej trasie po Niemczech, Austrii i Szwajcarii, Dikanda nie zwalnia tempa. W niecały miesiąc po rejestracji koncertu w zakopiańskim Teatrze Witkacego, koncertowe DVD zespołu trafiło do dystrybucji.


Koncert, który odbył się 1 lutego pod Tatrami, był niecodzienny i wyjątkowy. Na słynnej scenie zabrzmiały utwory dobrze znane miłośnikom world music, jak „Usztijo”, „Jakhana Jakhana”, „Ederlezi” czy „Ajotoro”, w nowych, zaskakujących aranżacjach. W nagraniu 19 utworów, które znalazły się na DVD wzięli udział goście Dikandy, muzycy z Podhala: Andrzej „Fiś” Jarząbek - skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka - altówka, Krzysztof Czech - skrzypce oraz Szymon Bobrowski - trąbka. Wynik współpracy okazał się być do tego stopnia inspirujący, że zespół planuje kolejne wspólne występy. Na końcowy obraz, poza gośćmi, zapracowały: niekwestionowana charyzma zespołu, reakcja publiczności, światła, ciekawy montaż i z pewnością duch samego Witkacego. 

Dikanda dziękując wszystkim, którzy dołożyli cząstkę do powstania DVD, pisze: „Wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność pracować przy tym koncercie, opisują słowa: profesjonalizm, zrozumienie i serce. (...) Choć do ostatniej chwili nie byliśmy pewni efektu, to koncert ten okazał się pomostem międzymiastowym, międzypokoleniowym a dla nas świadectwem, że idąc swoją drogą, możemy realizować nasze pomysły i spełniać marzenia”. 

Najbliższe plany zespołu to kwietniowa trasa po Polsce i Słowacji, wakacyjne koncerty na festiwalach, m. in. headliner festiwalu Castlefest w Holandii, oraz praca nad nową płytą studyjną. 

DVD do nabycia m. in. na koncertach i w sklepie internetowym na www.dikanda.com

Oficjalny trailer DVD Dikandy można zobaczyć:  http://www.youtube.com/watch?v=3IpcKastVI0 

Najbliższe koncerty zespołu w Polsce:

7 kwietnia, Słubice, Klub Prowincja (ul. 1. Maja 1), godz. 20:00, bilety: bilety@klub-prowincja.pl

10 kwietnia, Szczecin, Teatr Kana (Plac św. Piotra i Pawła 4/5), godz. 20:00

11 kwietnia, Dolice, Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyk (Wiejska 4), godz. 19:00, bilety: gcisip.dolice@wp.pl

12 kwietnia, Goleniów, Teatr Brama (ul. Aleja Róż 16/9), godz. 20:00

14 kwietnia, Poznań, Tanner’s Irish Pub (ul. Klasztorna 17/18), godz. 20:00

17 kwietnia, Chorzów, Starochorzowski Dom Kultury (ul. Siemianowicka 59), godz. 19:00

18 kwietnia, Racibórz, Przystanek Kulturalny Koniec Świata (ul. Karola Miarki 3a), godz. 20:00

19 kwietnia, Kraków, Barka (Bulwar Kurlandzki na wysokości ulicy Gazowej obok Kładki Bernatka), godz. 20:00

20 kwietnia, Zakopane, Karczma Młyniska (Droga do Daniela 3a), godz. 20:00

27 kwietnia, Szczawnica, Dworek Gościnny (Park Górny 7), godz. 19

28 kwietnia, Stary Sącz, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari (Batorego 23), godz. 19:00

Zobacz w naszym sklepie:
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.