PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829  

Łącko

Sport

Udział krościeńskich szachistów w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łącko

Poniedziałek, 13 lutego 2012 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Udział krościeńskich szachistów w Turnieju o Puchar Wójta Gminy ŁąckoZ myślą o zorganizowaniu wolnego czasu w okresie ferii zimowych w sobotę 11 lutego w Łącku został rozegrany turniej szachowy. Generalnym organizatorem zawodów był Zespół Świetlic Środowiskowych w Łącku. Sędzią głównym turnieju był Piotr Janik z Nowego Sącza – arbiter klasy międzynarodowej. Turniej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy tempie gry po 15 minut na partię dla zawodnika.


Organizatorzy zadbali o obfity poczęstunek, ciekawe nagrody i życzliwą atmosferę. Umożliwiono spotkanie i integrację szachistów głównie z gminy Łącko, ale także umożliwiono udział w turnieju szachistom z gmin sąsiadujących. Wójt Gminy Janusz Klag podkreślił, że bardzo zależy samorządowi gminnemu na popularyzowaniu gry królewskiej nie tylko ze względu na potrzebę zorganizowania wolnego czasu, ale także ze względu na walory wychowawcze i kształtowanie u dzieci myślenia logiczno-wyobrażeniowego.

Szachy w wielu miejscowościach są bardzo popularną dyscypliną sportową. Pomimo silnego mrozu, na sobotnich zawodach w Łącku stawiło się prawie stu zawodników. Sobotę spędzili nie tylko na rywalizacji, ale także na wspólnej analizie własnych partii oraz na analizie partii innych adeptów gry królewskiej. Dla wielu uczestników turnieju uzyskane lokaty nie były istotne, liczył się przede wszystkim udział i wspólna rozrywka intelektualna. Czasem większa radość była z remisu niż z przypadkowej wygranej. Czasem więcej pożytku i nauki płynęło z porażki niż z niejednej wygranej partii. Organizatorzy podkreślili to na wstępie, że bez znaczenia na lokaty wszyscy uczestnicy turnieju mogą się czuć zwycięzcami, tym bardziej że nagrody w znacznej części zostały po turnieju... wylosowane. Nawet małe dziecko, pomimo słabego wyniku mogło wrócić do domu z cenną nagrodą.

Chociaż turniej był przede wszystkim dobrą zabawą i miłym spotkaniem amatorów gry królewskiej, jednak chciałbym podkreślić udział reprezentacji Krościenka. Drużyna w składzie: Damien Zygar, Bartosz Gawęda, Zygmunt Soliwoda, Michał Soliwoda dzielnie walczyła w swoich kategoriach wiekowych. Uzyskali bardzo dobre wyniki. Trzeci rezultat w kategorii gimnazjów uzyskał Zygmunt Soliwoda. Został wyprzedzony jedynie przez zawodników Sandecji Nowy Sącz- Dawida Lelito i Marcina Szarotę.

Wielu zawodników żegnając się mówiła z uśmiechem - do zobaczenia w czwartek na Mistrzostwach Podhala w Rabce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.