PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Lasek, Trute

Wiadomości

Uroczyste otwarcie i poświecenie mostów w Lasku i Trutem

Poniedziałek, 24 września 2012 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

fot. PZD w Nowym TarguZ udziałem wielu zaproszonych gości w piątek 21 września w Lasku i Trutem dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanych mostów w obu miejscowościach. W Lasku most poświęcił ks. Grzegorz Grzybowski, a w Trutem uroczystego przecięcia dokonali goście na czele ze starostą Krzysztofem Fabrem i wójtem gminy Nowy Targ Janem Smarduchem.


Ponadto w uroczystościach udział wzięli m.in. urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, radni powiatowi Adam Jurek, Kazimierz Bielak i Władysław Tylka, radni i sołtysi Gminy Nowy Targ, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga oraz przedstawiciele wykonawców obu inwestycji, policji i straży pożarnej. 

Most w Lasku na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu odbudowało Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej. Wartość zamówienia wyniosła 2 miliony złotych. Z kolei wykonawcą inwestycji w Trutem była firma Strabag, a jej koszt wyniósł 2 miliony 395 tysięcy. Przeprawa w Lasku została dofinansowana ze środków Budżetu Państwa w ramach usuwania klęsk żywiołowych, natomiast budowa mostu w Trutem była dotowana z budżetu Ministerstwa Infrastruktury oraz z budżetów Powiatu Nowotarskiego i Gminy Nowy Targ. 

Prace na obu obiektach polegały na rozbiórce istniejącego wyposażenia, remoncie mostu, nawierzchni jezdni na dojazdach, wykonaniu chodników oraz regulacji koryta potoku. 

Celem realizacji tych inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i przejazdu na drodze. Przypomnijmy też, iż od nowo powstałego mostu w Trutem została wyremontowana droga powiatowa w kierunku Pyzówki na docinku o długości 2,3 kilometra. Wcześniej przebudowano drogę powiatową, która prowadzi przez most w Lasku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.