PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Les Deux Alpes

Sport

Lodowcowe treningi rozpoczęte

Czwartek, 30 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

fot.SnowPROd kilku dni najlepsi polscy młodzi alpejczycy trenują na lodowcu w Les Deux Alpes we Francji. Na zgrupowaniu panuje doskonała atmosfera, a słoneczna pogoda na wysokości 3400 m n.p.m. zapewnia bezproblemowy przebieg treningów.


Głównym trenerem teamu TAURON Bachleda Ski został Andrzej Bachleda - Curuś Junior. Jego zadaniem jest jak najlepsze techniczne wyszkolenie grupy trenującej w ramach programu TAURON OlimpijSki. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, młodzież będzie mogła dopracować niuanse techniki, które w narciarstwie alpejskim często decydują o miejscu w zawodach. Wspiera go także kilkuosobowy sztab złożony z trenerów na co dzień pracujących z zawodnikami, którzy najlepiej znają ich mocne i słabe punkty. Dodatkowo, codzienne nagrywanie przejazdów kamerą i ich analiza pozwala z dnia na dzień eliminować ewentualne błędy.

Letnie treningi na lodowcu mają swoją specyfikę - zawodnicy muszą wstawać już o  6-tej rano by o 8-ej zameldować się na stoku. Treningi trwają do południa - później, pomimo tak dużej wysokości, upał daje się we znaki i śnieg jest już zbyt miękki do profesjonalnego treningu. Nie jest to jednak koniec aktywności - popołudnia również upływają pod znakiem sportu. Codziennie prowadzone są treningi gimnastyczne oraz zaprawa kondycyjna. Dzięki doskonałej infrastrukturze w Les Deux Alpes nasi alpejczycy mogą także sprawdzić się w grach zespołowych.

W grupie panuje świetny klimat - mimo nieodłącznego elementu rywalizacji, młodzież wzajemnie wspiera się i motywuje do ciężkiej pracy. Pomysłodawca projektu, Andrzej Bachleda - Curuś, na miejscu osobiście dba o to by zawodnicy mogli skupić się na swoich sportowych celach oraz by jak najlepiej wykorzystali doskonałe możliwości treningu jakie daje pobyt w Les Deux Alpes.

Dzięki wsparciu ALD Automotive, zawodnicy mogli w komfortowych warunkach dotrzeć do Francji Fiatem Scudo i Volkswagenem Passatem. Eskapada w Alpy francuskie to jednak dopiero pierwszy z serii wyjazdów na jakie pojadą narciarze zakwalifikowani do teamu. Auta przekazane przez ALD Automotive towarzyszyć będą ekipie także w kolejnych podróżach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.