PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Les Deux Alpes

Sport

Lodowcowe treningi rozpoczęte

Czwartek, 30 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

fot.SnowPROd kilku dni najlepsi polscy młodzi alpejczycy trenują na lodowcu w Les Deux Alpes we Francji. Na zgrupowaniu panuje doskonała atmosfera, a słoneczna pogoda na wysokości 3400 m n.p.m. zapewnia bezproblemowy przebieg treningów.


Głównym trenerem teamu TAURON Bachleda Ski został Andrzej Bachleda - Curuś Junior. Jego zadaniem jest jak najlepsze techniczne wyszkolenie grupy trenującej w ramach programu TAURON OlimpijSki. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, młodzież będzie mogła dopracować niuanse techniki, które w narciarstwie alpejskim często decydują o miejscu w zawodach. Wspiera go także kilkuosobowy sztab złożony z trenerów na co dzień pracujących z zawodnikami, którzy najlepiej znają ich mocne i słabe punkty. Dodatkowo, codzienne nagrywanie przejazdów kamerą i ich analiza pozwala z dnia na dzień eliminować ewentualne błędy.

Letnie treningi na lodowcu mają swoją specyfikę - zawodnicy muszą wstawać już o  6-tej rano by o 8-ej zameldować się na stoku. Treningi trwają do południa - później, pomimo tak dużej wysokości, upał daje się we znaki i śnieg jest już zbyt miękki do profesjonalnego treningu. Nie jest to jednak koniec aktywności - popołudnia również upływają pod znakiem sportu. Codziennie prowadzone są treningi gimnastyczne oraz zaprawa kondycyjna. Dzięki doskonałej infrastrukturze w Les Deux Alpes nasi alpejczycy mogą także sprawdzić się w grach zespołowych.

W grupie panuje świetny klimat - mimo nieodłącznego elementu rywalizacji, młodzież wzajemnie wspiera się i motywuje do ciężkiej pracy. Pomysłodawca projektu, Andrzej Bachleda - Curuś, na miejscu osobiście dba o to by zawodnicy mogli skupić się na swoich sportowych celach oraz by jak najlepiej wykorzystali doskonałe możliwości treningu jakie daje pobyt w Les Deux Alpes.

Dzięki wsparciu ALD Automotive, zawodnicy mogli w komfortowych warunkach dotrzeć do Francji Fiatem Scudo i Volkswagenem Passatem. Eskapada w Alpy francuskie to jednak dopiero pierwszy z serii wyjazdów na jakie pojadą narciarze zakwalifikowani do teamu. Auta przekazane przez ALD Automotive towarzyszyć będą ekipie także w kolejnych podróżach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.