PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Leśnica Groń

Zaproszenia

II Konkurs Muzyk „Stefaniakowe nuty”

Niedziela, 24 września 2023 r.
Autor: Maria Dudek

II Konkurs Muzyk „Stefaniakowe nuty”II Konkurs Muzyk „Stefaniakowe nuty” upamiętniający prymistę z Leśnicy Władysława Stefaniaka odbędzie się 24 września (niedziela) 2023 w Domu Kultury „Walusiówka” - Leśnica ul. Wspólna 7a.


Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Góralskiego Zawaternik decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego otrzymało dotację w kwocie 10 000 zł na zadanie pod nazwą: „Cyfrujemy portki, dalej gramy Stefaniakowe nuty” w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2023 roku pn. „Etno Małopolska”. Zadanie pod nazwą „Cyfrujemy portki, dalej gramy Stefaniakowe nuty” będzie miało trzy merytoryczne składniki: zakup strojów regionalnych (góralskich portek, kierpiec i koszul), warsztaty muzyki góralskiej, które mają przygotować dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych do konkursu muzyk. Głównym wydarzeniem będzie II Konkurs Muzyk "Stefaniakowe nuty" upamiętniający znanego prymistę z Leśnicy (z osiedla Stefany) Władysława Stefaniaka. Zasłużonego muzykanta, który wyróżniał się specyficznym i oryginalnym wykonaniem nut podhalańskich i wyrazistym śpiewem. Będzie to konkurs muzyk w tradycyjnych składach trzyosobowych (prym, sekund i basy podhalańskie), solistów instrumentalistów oraz solistów śpiewaków w kategoriach dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych. Konkurs odbędzie się Dom Kultury „Walusiówka” w terminie 24 września (niedziela) 2023. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły wkrótce.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”


Regulamin i karta zgłoszenia do II Konkursu Muzyk „Stefaniakowe nuty”- zapraszamy do składania zgłoszeń.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Góralskiego Zawaternik organizuje II Konkurs Muzyk "Stefaniakowe nuty" upamiętniający znanego prymistę z Leśnicy – Władysława Stefaniaka. Będzie to konkurs muzyk w tradycyjnych składach trzyosobowych (prym, sekund i basy podhalańskie), solistów instrumentalistów oraz solistów śpiewaków w kategoriach dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych. 

Konkurs odbędzie się Domu Kultury "Walusiówka" w Leśnicy (ul. Wspólna 7a) 24 września 2023.

Zgłoszenia dla uczestników przyjmowane są do 18.09.2023 na adres stowarzyszenie.zawaternik@gmail.com . Informacje, regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania na fanpage Stowarzyszenia https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Przyjaciół-Zespołu-Góralskiego-Zawaternik-106870175505360 oraz poniżej.

Konkurs obywa się ramach zadania „Cyfrujemy portki, dalej gramy Stefaniakowe nuty” 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.