PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Lipnica Wielka

Sport

V Memoriał im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich

Czwartek, 2 lutego 2012 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

V Memoriał im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich28 stycznia przy prześlicznej mroźnej i słonecznej pogodzie obył się Jubileuszowy V Memoriał im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich, gromadząc jak do tej pory najbardziej liczną grupę uczestników (ok. 200 w tym roku). Atmosfera w Przywarówce jest zawsze niezwykła – pełna ciepła, serdeczności i życzliwości. Do tego dochodzą niezrównane walory krajobrazowe. Więc zadowolenie z przyjazdu na te zawody i zauroczenie miejscem gwarantowane.


Zawodnicy zmagali się w 7 kategoriach wiekowych, podzielone dodatkowo ze względu na płeć. Najwięcej emocji wzbudził bieg w kategorii Open 31-55 lat, w której to wystartował nasz Przewielebny Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba zajmując I miejsce... w kategorii „KSIĘŻA”. Jego aktywna postawa i zaangażowanie powinno być wielkim przykładem dla pozostałej społeczności naszej gminy. Nagrody rzeczowe i finansowe dla uczestników ufundowali Wójt Gminy Lipnica Wielka oraz Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jabłonce.

Organizatorami tej imprezy rokrocznie są: Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lipnicy Wielkiej – Przywarówce oraz Sołtys i Rada Sołecka w Przywarówce. Ale wielkie podziękowania Wójt Gminy kieruje również na ręce osób, bez których pomocy ta impreza odbyć by się nie mogła. Oczywiście największe słowa uznania dla Pana Andrzeja Buronia i Jana Kwaka, którzy służąc swym wielkim doświadczeniem i pracą są jednocześnie organizatorami tej imprezy. Za pomoc organizacyjną należy się również podziękowanie: Gronu Pedagogicznemu, Personelowi, Komitetowi Rodzicielskiemu i rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących Janowi Kulidze, Strażakom z Przywarówki z wielkim zaangażowaniem Pana Józefa Karkoszki, którzy swoim świetnym zorganizowaniem wykonali bardzo dobrą robotę, Sędziom zawodów za ich fachowość i profesjonalizm (Wojciech i Jolanta Janiszewscy, Zdzisław Galik oraz Paweł i Szymon Kucek), Ośrodkowi Zdrowia w Lipnicy Wielkiej (Pani Lidia Scechura), telewizji lipnickiej czyli niezastąpionemu Bronkowi Kowalczykowi, Firmie odśnieżającej Pana Eugeniusza Węgrzyna oraz społecznikom, którzy sami zgłosili chęć pomocy: Patryk Rudnicki, Robert Machajda i Mariola Bandyk.

Dziękujemy również wszystkim zacnym gościom, docenili naszą imprezę i zaszczycili nas swoją obecnością.

Do zobaczenia za rok w podobnej, wspaniałej atmosferze!

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.