PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Lipnica Wielka

Sport

VI Memoriał im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich

Środa, 30 stycznia 2013 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

fot. Bronek KowalczykW mroźny zimowy dzień 26-go stycznia grzani rodzinną, sportową atmosferą przystąpiliśmy do realizacji VI-go Memoriału im. dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich. Jego organizatorzy (Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lipnicy Wielkiej – Przywarówce oraz Sołtys i Rada Sołecka w Przywarówce) jak zawsze starali się dopiąć wszystko na ostatni guzik.


Oczywiście organizatorzy działali przy pomocy wielu osób życzliwych, którzy z roku na rok wkładają w tę imprezę wiele pracy ale przede wszystkim chyba serce: Andrzej Buroń - kierownik zawodów, Radny Jasiu Kwak, Strażacy z Przywarówki dla których ofiarności brakuje słów uznania, sędziowie (Wójciech i Jolanta Janiszewscy, Zdzisław Galik oraz Paweł i Łukasz Kucek), Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Jan Kuliga, Rodziice dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Ośrodek Zdrowia w Lipnicy Wielkiej (Pani Lucyna Karkoszka), telewizja lipnicka - Bronek Kowalczyk oraz fotograf Pan Łukasz Sowiński, firma odśnieżająca Pana Eugeniusza Węgrzyna oraz pozostałe osoby.

W tegorocznym memoriale wzięło udział 216 zawodników - w tym około połowa przyjezdnych. Dyplomy, nagrody i medale ufundowane przez Gminne Centrum Kultury wręczali Pan Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk, Dyrektor ZSO Jan Kuliga oraz Kierownik Zawodów Andrzej Buroń. Zostały również ufundowane przez Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Jabłonce, nagrody finansowe,  które otrzymali jako specjalne wyróżnienia: Krystian Parniewicz (Obidowa), Iweta Faron (Klikuszowa) oraz Henryk Sawiński (Spytkowice). Wyróżniono również nagrodami rzeczowymi najmłodszych zgłoszonych zawodników: Gabrysia Kowalczyk z Zubrzycy Dolnej (2009 r.), Jacuś Bublewicz z Lipnicy Wielkiej (2008 r.)  oraz niezgłoszony ale biegnący 2,5-latek. Specjalnie zauważony został również nasz "Lipnicki Japatykorz", który w przebraniu kobiecym przebiegł jako "MARTYNKA" z najmniejszymi dziećmi dystans 600 m. To zrodziło u organizatorów myśl aby na przyszły rok wprowadzić dodatkową kategorię "CI INNI:-)"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć brania udziału w naszej imprezie oraz przepiękną jak zawsze atmosferę i do zobaczenia za rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.