PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lipnica Wielka

Wiadomości

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie

Wtorek, 22 listopada 2011 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie18 listopada to dzień imprez w gminie Lipnica Wielka. Najpierw otworzono "Drogę na Polanę", a w dalszej części dnia dokonano uroczystego otwarcia kompleksu sportowego "Orlik 2012" z udziałem Wojewody Małopolski Stanisława Kracika. Obiekt ten ulokowany jest w samym centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy, Domu Ludowego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Koszt całkowity inwestycji to 1.045 739,98 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa: 492.000,00 zł, z budżetu Województwa Małopolskiego: 333.000,00 zł; z budżetu gminy Lipnica Wielka 220.739,98 zł.


Poza Panem Wojewodą uroczystość ta zgromadziła między innymi: Radnych Wojewódzkich Jana Hamerskiego i Barbarę Dziwisz, Wojciecha Wójtowicza - Przewodniczącego Rady Nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Radnego Krakowa, Starostę Nowotarskiego Krzysztofa Fabra, przedstawicielkę Małopolskiego Kuratorium Oświaty Panią Marię Głuszak, Radnych Powiatowych: Juliana Stopkę i Jana Kuczkowicza, Przedstawicieli gmin: Jabłonka (Zastępca Wójta Bolesława Wójcika i Sekretarza Gminy Andrzeja Woszczka) oraz Starostę Stefanova na Słowacji Jozefa Kakackę, Księży Proboszczy naszych parafii, inspektorów budowlanych, poprzednie władze gminy, radnych gminnych, sołtysów, kierowników jednostek organizacyjnych i wielu innych znamienitych gości. Nie obyło się bez towarzyszenia naszej regionalnej Muzyki Lipnickiej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
- Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik,
- Starosta Nowotarski Krzysztof Faber,
- Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz,
- Wykonawca z Firmy Dawar Sport Dariusz Komar,
- Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba,
- Ksiądz Proboszcz Erwin Emil Kliś,
- Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk,
- Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski.

W dalszej części uroczystości goście przecinający wstęgę usiłowali strzelić pierwszego gola. Jednakże młodociany bramkarz z Lipnicy Wielkiej okazał się niepokonany. Póżniej miał miejsce program sportowy podzielony na dwie części - pokaz piłki nożnej i koszykówki przygotowany przez nauczycieli Tomasza Kramarza i Annę Węgrzyn.

Po części sportowej wszyscy goście przeszli do Domu Ludowego na dalszą część imprezy. Tam kolejno przemawiali: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz oraz reprezentantka Kuratorium Oświaty Maria Głuszak. Po przemówieniach wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Orawianie" im. Heródka z Przywarówki pod kierownictwem Eugeniusza Karkoszki. Dzieci ujęły widownię swoją żywiołowością i naturalnością.

Po występach Wojewoda Małopolski wręczył Panu dr Andrzejowi Jazowskiemu, medal brązowy "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie to przyznawane jest osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórzości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym wybitne zasługi na polu kultury.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek w Domu Ludowym przygotowany przez Panią Marię Bandyk. Całość imprezy prowadził Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Jan Kuliga.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.