PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lipnica Wielka

Wiadomości

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie

Wtorek, 22 listopada 2011 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie18 listopada to dzień imprez w gminie Lipnica Wielka. Najpierw otworzono "Drogę na Polanę", a w dalszej części dnia dokonano uroczystego otwarcia kompleksu sportowego "Orlik 2012" z udziałem Wojewody Małopolski Stanisława Kracika. Obiekt ten ulokowany jest w samym centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy, Domu Ludowego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Koszt całkowity inwestycji to 1.045 739,98 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa: 492.000,00 zł, z budżetu Województwa Małopolskiego: 333.000,00 zł; z budżetu gminy Lipnica Wielka 220.739,98 zł.


Poza Panem Wojewodą uroczystość ta zgromadziła między innymi: Radnych Wojewódzkich Jana Hamerskiego i Barbarę Dziwisz, Wojciecha Wójtowicza - Przewodniczącego Rady Nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Radnego Krakowa, Starostę Nowotarskiego Krzysztofa Fabra, przedstawicielkę Małopolskiego Kuratorium Oświaty Panią Marię Głuszak, Radnych Powiatowych: Juliana Stopkę i Jana Kuczkowicza, Przedstawicieli gmin: Jabłonka (Zastępca Wójta Bolesława Wójcika i Sekretarza Gminy Andrzeja Woszczka) oraz Starostę Stefanova na Słowacji Jozefa Kakackę, Księży Proboszczy naszych parafii, inspektorów budowlanych, poprzednie władze gminy, radnych gminnych, sołtysów, kierowników jednostek organizacyjnych i wielu innych znamienitych gości. Nie obyło się bez towarzyszenia naszej regionalnej Muzyki Lipnickiej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
- Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik,
- Starosta Nowotarski Krzysztof Faber,
- Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz,
- Wykonawca z Firmy Dawar Sport Dariusz Komar,
- Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba,
- Ksiądz Proboszcz Erwin Emil Kliś,
- Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk,
- Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski.

W dalszej części uroczystości goście przecinający wstęgę usiłowali strzelić pierwszego gola. Jednakże młodociany bramkarz z Lipnicy Wielkiej okazał się niepokonany. Póżniej miał miejsce program sportowy podzielony na dwie części - pokaz piłki nożnej i koszykówki przygotowany przez nauczycieli Tomasza Kramarza i Annę Węgrzyn.

Po części sportowej wszyscy goście przeszli do Domu Ludowego na dalszą część imprezy. Tam kolejno przemawiali: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz oraz reprezentantka Kuratorium Oświaty Maria Głuszak. Po przemówieniach wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Orawianie" im. Heródka z Przywarówki pod kierownictwem Eugeniusza Karkoszki. Dzieci ujęły widownię swoją żywiołowością i naturalnością.

Po występach Wojewoda Małopolski wręczył Panu dr Andrzejowi Jazowskiemu, medal brązowy "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie to przyznawane jest osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórzości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym wybitne zasługi na polu kultury.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek w Domu Ludowym przygotowany przez Panią Marię Bandyk. Całość imprezy prowadził Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Jan Kuliga.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.