PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Liptowski Mikulasz

Wiadomości

„Tatry Wspólnie” - promocja Zakopanego na Słowacji

Poniedziałek, 4 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

fot. Bożena GąsienicaW dniach 29 i 30 maja odbyło się na Słowacji spotkanie w ramach słowacko – polskiego projektu pod nazwą „Tatry Wspólnie”, którego partnerami jest Klaster Liptov, Biuro Promocji Zakopanego i Akademia Hotelarstwa w Liptowskim Mikulaszu. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie polskiej strony Tatr jako miejsca wartego odwiedzenia poprzez bogatą ofertę kulturalną, sportową oraz dobrą kuchnię. Prezentację przygotowało Biuro Promocji Zakopanego wraz z zakopiańskimi przedsiębiorcami i instytucjami kulturalnymi.


- Nasz projekt jest odpowiedzią na istniejącą potrzebę wspólnej koordynacji działań marketingowych i rozpoczęcia efektywnej współpracy mającej na celu wypromowanie międzynarodowego regionu turystycznego jaki tworzą Tatry – mówił podczas spotkania w Liptowskim Mikulaszu Jan Gemzicky manager projektu ze strony słowackiej.

W sali konferencyjnej Hotelu Tri Studnicky, położonego w Dolinie Demianowskiej w Niżnych Tatrach, goście z Polski zachęcali słowackich przedsiębiorców i samorządowców do odwiedzania oraz korzystania z atrakcji Zakopanego. Wśród przedstawianych ofert znalazła się m.in. prezentacja Muzeum Tatrzańskiego, o którego oddziałach i zabytkach opowiadała Anna Wende –Surmiak z działu promocji muzeum i BUKOVINA Terma Hotel Spa, którego atrakcje zaprezentował dyrektor ds. marketingu Krzysztof Kramarz. Natomiast Dariusz Galica - manager wyciągów narciarskich na Harendzie przybliżył możliwości wypoczynku w Centrum Rodzinnej Rekreacji Harenda Zakopane. O wydawnictwach związanych nie tylko z Zakopanem, ale i całym Podtatrzem, opowiadała Renata Piżanowska właścicielka Firmy MIRABELLE oraz autor licznych przewodników turystycznych Maciej Pinkwart.

Małopolski System Informacji Turystycznej, jak i najważniejsze imprezy kulturalne i sportowe odbywające się pod Giewontem były tematem prezentacji Ewy Kurek i Małgorzaty Skuza-Zawadzkiej z Biura Promocji Zakopanego.

Biuro Promocji Zakopanego zachęcało do odwiedzenia miasta również poprzez regionalne produkty oraz liczne foldery, albumy, ulotki i mapy.  

Miejscem realizacji projektu „Tatry Wspólne” są dwa strategiczne miasta w Tatrach – Liptowski Mikulasz i Zakopane. Uczestnicy delegacji podczas pobytu na Słowacji mieli okazję zwiedzić będący w rozbudowie Park Wodny –Tatralandię, zapoznać się z  działalnością Informacyjnego Punktu w Mikulaszu oraz zobaczyć powstający wyciąg narciarski na Chopok.

Głównym celem słowacko – polskiego projektu jest stworzenie kompleksowej kampanii marketingowej oraz budowanie marki „Tatry Wspólnie”. Prezentacja Zakopanego spotkała się ze sporym  zainteresowaniem ze strony słowackich firm, w tym Tatry Mountain Resorts oraz mniejszych przedsiębiorców. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły obsługi  ruchu turystycznego, zwłaszcza ilości i narodowości turystów odwiedzających Zakopane.
Projekt „Tatry Wspólnie” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.