PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Lublin, Szczecin

Kultura

Sukcesy górali w Filharmonii Szczcińskiej

Czwartek, 15 września 2016 r.
Autor: Agnieszka Górkiewicz

Sukcesy górali w Filharmonii SzczcińskiejW Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w dniach od 1-5 września 2016 odbył się II Turniej Muzyków Prawdziwych. Wzięło w nim udział przeszło 60 wykonawców z całej Polski, zarówno muzyków ludowych, jak i prezentujących interpretacje muzyki tradycyjnej, od rekonstrukcji, przez folk, jazz, aż po muzykę eksperymentalną. Wśród nich było kilku wykonawców z Podhala, którzy odnieśli znaczące sukcesy. Stanisława Galica-Górkiewicz z Bukowiny Tatrzańskiej wygrała I miejsce w kategorii solistów instrumentalistów.


W tej samej kategorii III miejsce wygrał Wojciech Zaziąbło z Tylmanowej.
W kategorii zespołów instrumentalnych i wokalno instrumentalnych -  wyróżnienie wygrała kapela „Podhalanie” w składzie:
Stanisława Galica-Górkiewicz z Bukowiny Tatrzańskiej – skrzypce prym,
Grzegorz Nowak z Gronkowa – skrzypce sekund i śpiew,
Paweł Gacek z Gronkowa – skrzypce sekund i śpiew,
oraz Wojciech Nowak z Gronkowa – basy i śpiew. 

Również „Skrzypnianki” ze Skrzypnego zdobyły wyróżnienie w kategorii zespołów śpiewaczych. 


Jeszcze przed szczecińskim Turniejem Muzyków Prawdziwych Kapela „Podhalanie” w składzie: Stanisława Galica-Górkiewicz, Paweł Gacek, Grzegorz Nowak i Wojciech Nowak -  z dużym powodzeniem zagrała w Lublinie w czasie Jarmarku Jagiellońskiego. Wystąpili wspólnie ze znanym muzykiem Tymonem Tymańskim w wieczornym koncercie Re Tradycja na dziedzińcu Zamku Lubelskiego w dniu 12 sierpnia 2016.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.