PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

Ruszyła budowa mostu w Ludźmierzu

Wtorek, 19 kwietnia 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Ruszyła budowa mostu w LudźmierzuPodhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe przystąpiło do budowy mostu na potoku Lepetnica w miejscowości Ludźmierz (most przez który prowadzi droga na Krauszów). W ciągu kilku dni pracownicy firmy rozebrali stary obiekt i właśnie przystąpili do budowy nowego mostu.


Do koryta rzeki wjechała palownica, maszyna do drążenia otworów w dnie rzeki. Filary przyszłego mostu mają mieć głębokość prawie dziewięciu metrów poniżej dna potoku. W wydrążonych dziurach zostaną umieszczone metalowe rury, w którym umieszczone zostanie zbrojenie, a całość zostanie zalana betonem. Palownica waży kilkadziesiąt ton, dlatego zanim wjechała do potoku, robotnicy musieli umocnić jego koryto, żeby maszyna nim nie ugrzęzła. Przypominamy, że droga z Ludźmierza do Krauszowa jest zamknięta, a objazd prowadzi ul. Podhalańską.

Budowa mostu na Lepetnicy to dopiero początek inwestycji, która ma znacznie szerszy zakres. Główny front robót obejmie przebudowę 6,8-kilometrowego odcinka drogi powiatowej biegnącej z Ludźmierza, przez miejscowości Lasek i Trute, aż do Klikuszowej i skrzyżowania z drogą krajową, czyli "zakopianką". Roboty drogowe będą polegały w głównej mierze na poszerzeniu i modernizacji nawierzchni asfaltowej jezdni na całym odcinku drogi, wzmocnieniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu poboczy, modernizacji istniejących chodników, budowie azylu dla pieszych, przebudowie zatok autobusowych, istniejących zjazdów indywidualnych oraz publicznych, skrzyżowań i urządzeń odwadniających rowy i przepusty, montażu barier ochronnych, poręczy, oświetlenia przejść dla pieszych budowie nowe oświetlenia ulicznego oraz na wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy na drogach powiatowych stanowiących połączenie miejscowości Ludźmierz z Klikuszową. Trasa drogi nie ulegnie zmianie. Termin realizacji inwestycji to 20 października 2011 roku. Wartość robót to 5 milionów 940 tysięcy złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.