PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

XVI Rekolekcje Podhalańskie

Poniedziałek, 4 marca 2013 r.
Autor: s. Danuta Lipińska

fot. Jan Ciepliński- Tradycyjnie już po raz XVI u stóp Matki Bożej Gaździny Podhala rozpoczynają się rzymskie rekolekcje podhalańskie - witając pielgrzymów w I niedzielę marca mówił Gospodarz Ks. Proboszcz Tadeusz Juchas. - Ta myśl o organizowaniu rekolekcji w Rzymie zrodziła się po pielgrzymce Ojca świętego bł. Jana Pawła II po Podhalu w roku 1997. Na was zawsze można liczyć - mówił Papież Polak.


- Chcemy po raz kolejny podjąć pogłębioną refleksję,  przez kilka dni modlitwy, konferencji, nawiedzania dróg bł. Jana Pawła II przeprowadzić refleksję nad naszym sumieniem. Przy ołtarzu ustawiliśmy konfesjonał, bo to najlepsza szkoła formowania sumienia. Niech modlitwa u Królowej Podhala wspiera Kościół w tym czasie Sede Vacante i wyprosi dary Ducha Świetego dla Kardynałów dokonujących wyboru nowego Piotra na nasze czasy.

Eucharystię sprawowało 8 kapłanów, homilię wygłosił o. Leon Knabit. - Jaki jest Bóg? Jakie jest Jego Istnienie? - pytał kaznodzieja nawiązując do pierwszego czytania - Tylko w objawieniach Bóg ujawnia nam swoje Imię. Najpełniej w Osobie Jezusa Chrystusa swojego Syna. Pamiętajmy o wielkiej godności człowieka, każdego z nas, bo i my w Bogu, w Jego zamyśle jesteśmy od zawsze i na zawsze. Stąd troska Kościoła o życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Jezus przyszedł po to, abyśmy życie mieli. Najważniejszym  dniem naszego życia jest dzień przejścia do Domu Ojca, ale żeby on był piękny, każdy nasz dzień ma być pięknie przeżyty. Stąd potrzebny jest konfesjonał - taka duchowa łaźnia, gdzie można sę obmyć. Skoro mamy żyć wiecznie, więc nie można żyć byle jak, na próbę... A nawiązując do Ewangelii o. Leon kończył: - Nie czekajmy, aby Gospodarz nas wyciął jak to drzewo nie rodzące owoców - to my przychodzimy do Ogrodnika, bo chcemy rodzić owoce pobożności. A skoro bł. Jana Paweł II mówił, że "Na was zawsze można liczyć", to znaczy, że na nas wszystkich. I na tych, którzy jadą na rekolekcje do Rzymu i na pielgrzymów ludźmierskich, którzy tu przyjeżdżają, by od Gaździny uczyć się życia  i na miejscowych górali. My też możemy mieć wpływ na wybór Piotra na nasze czasy, wczoraj uruchomiono w internecie taką akcję: adopcja kardynała. Już wpisało się na nią 186 tys. ludzi. Jedziemy do Wiecznego Miasta, gdzie zawsze jest obecny bł. Jan Paweł II, módlmy się, aby nowe Zesłanie Ducha Świętego, o które On się modlił, stało się rzeczywistością. Około godz. 9.00 Podhalańczycy wyjechali na Rekolecje do Rzymu. Boże prowadź.

I Ty możesz zaadoptować kardynała>>

A tymczasem w Domu Pielgrzyma, dokładnie w tym samym czasie (od wczoraj już i do 9 marca) trwa nieustanny szturm modlitwy różańcowej do Nieba w intencjach Kościoła, o dobry wybór następcy świętego Piotra, za Ojczyznę, za Europę i świat cały. JERYCHO 2013 - każdy może tam wejść, by zatrzymać się choć na chwilę przed Jezusem Obecnym, choć ukrytym w Najświętszym Sakramencie. W modlitwę włączyło sie 39 podhalańskich parafii. Zapraszamy każdego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.