PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

Tischnerowskie Rekolekcje u Gaździny Podhala

Środa, 20 marca 2013 r.
Autor: s. Danuta Lipińska

fot. Jan CieplińskiCo Pan Jezus pisał palcem na piasku?- pytał Ks. Bp Grzegorz Ryś podczas homilii w trzecim dniu Jubileuszowych Rekolekcji Tischnerowskich - Grzechy oskarżycieli - mówią jedni. A św. Augustyn przypuszcza, że pisał jedno słowo: cudzołóstwo, a wiatr wiejący bardzo szybko ścierał je z piasku. Bo kiedy grzech staje się sprawą Jezusa - znika.


Wszechmoc Boga objawia się w tym, że nie jest On obojętny wobec żadnego grzechu. Nie ma takiego grzechu, którego Bóg nie wybaczyłby. Nie ma takiego grzechu, który przerasta Boże Miłosierdzie. Bóg najpełniej objawia swoją Wszechmoc w Łasce przebaczenia. I w naszym życiu bywa (jak u św. Augustyna) - potrafimy zmagać się z czymś latami, a nawrócenia może Bóg dokonać w jednym krótkim momencie, po przeczytaniu jednego zdania a Pisma Świętego. Mówią, że Benedykt XVI czytał Ewangelię okularami św. Augustyna. Uwierz, Bóg może Cię uczynić kimś zupełnie innym w jednej chwili. 

Na początku Eucharystii uczestnicy Rekolekcji wręczyli Księdzu biskupowi mitrę góralską z okazji srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich. Po Mszy św. odbyło się jeszcze spotkanie "W zaczarowanym świecie"  z Anną Dymną założycielką Fundacji "Mimo wszystko". Na koniec uczestnicy rekolekcji pojechali do Łopusznej na grób ks. prof. Józefa Tischnera.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.