PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lwów

Wiadomości

Wyjazd do Lwowa

Środa, 5 października 2016 r.
Autor: "Infotour"

Wyjazd do LwowaBiuro "Infotour" zaprasza na krótki wyjazd do Lwowa w dniach 14 - 16 października w programie zwiedzanie Lwowa i Żółkwi z przewodnikiem oraz uczestnictwo w spektaklu Opery Lwowskiej. Noclegi w historycznym hotelu "George" na Starym Mieście. Szczegółowy program: LWÓW - perła Kresów dawnej Rzeczypospolitej wraz z Żółkwią i spektaklem w Operze 14 - 16 października 2016...


1. DZIEŃ: 14 października (piątek)     dojazd do Lwowa

Wyjazd z Zakopanego o godz. 6.00 z parkingu na Łukaszówkach przez Nowy Targ, Kraków przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście. Kolacja i nocleg we Lwowie, w historycznym hotelu "George" na Starym Mieście.

2. DZIEŃ: 15 października (sobota)  LWÓW + wieczorny spektakl w Operze Lwowskiej. Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA - miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiego sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich - miejsce pochówku zasłużonych dla Polski i Ukrainy; Katedra św. Jura. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, Rynek - renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: Katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; Cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; Katedra Łacińska - siedziba arcybiskupa lwowskiego i Kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie.  Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej - dodatkowo płatne 150 - 250 UAH, ok. 30 zł (program i ceny biletów będą podane po 15 września).

3. DZIEŃ: 16 października (niedziela)  ŻÓŁKIEW Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ŻÓŁKWI - najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca - miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich oraz cerkwi greckokatolickiej, a także: renesansowa synagoga XVII w., kościół i klasztor o. Dominikanów, zamek, ratusz. Przejazd do granicy we wczesnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom. Cena: 550 zł (przy grupie min. 30 osób)

Zawiera: - transport komfortowym autokarem na całej trasie, - 2 noclegi w hotelu "George" (pokoje 2-3 osobowe z umywalkami, łazienki na korytarzu); -
wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje; - usługę profesjonalnego przewodnika na terenie Ukrainy; - opiekę pilota na całej trasie; - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów; - ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Cena nie zawiera: biletu do Opery Lwowskiej, napiwków.

UWAGA! Wymagany paszport

Organizator: Biuro Usług Turystycznych "Infotour" Elżbieta Chodurska

34-500 Zakopane ul. Kościeliska 11B; tel.: (+48) 18 20 642 64,    kom.(+48) 604 200 420

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.