PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lwów

Wiadomości

Wyjazd do Lwowa

Środa, 5 października 2016 r.
Autor: "Infotour"

Wyjazd do LwowaBiuro "Infotour" zaprasza na krótki wyjazd do Lwowa w dniach 14 - 16 października w programie zwiedzanie Lwowa i Żółkwi z przewodnikiem oraz uczestnictwo w spektaklu Opery Lwowskiej. Noclegi w historycznym hotelu "George" na Starym Mieście. Szczegółowy program: LWÓW - perła Kresów dawnej Rzeczypospolitej wraz z Żółkwią i spektaklem w Operze 14 - 16 października 2016...


1. DZIEŃ: 14 października (piątek)     dojazd do Lwowa

Wyjazd z Zakopanego o godz. 6.00 z parkingu na Łukaszówkach przez Nowy Targ, Kraków przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście. Kolacja i nocleg we Lwowie, w historycznym hotelu "George" na Starym Mieście.

2. DZIEŃ: 15 października (sobota)  LWÓW + wieczorny spektakl w Operze Lwowskiej. Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA - miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiego sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich - miejsce pochówku zasłużonych dla Polski i Ukrainy; Katedra św. Jura. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, Rynek - renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: Katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; Cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; Katedra Łacińska - siedziba arcybiskupa lwowskiego i Kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie.  Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej - dodatkowo płatne 150 - 250 UAH, ok. 30 zł (program i ceny biletów będą podane po 15 września).

3. DZIEŃ: 16 października (niedziela)  ŻÓŁKIEW Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ŻÓŁKWI - najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca - miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich oraz cerkwi greckokatolickiej, a także: renesansowa synagoga XVII w., kościół i klasztor o. Dominikanów, zamek, ratusz. Przejazd do granicy we wczesnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom. Cena: 550 zł (przy grupie min. 30 osób)

Zawiera: - transport komfortowym autokarem na całej trasie, - 2 noclegi w hotelu "George" (pokoje 2-3 osobowe z umywalkami, łazienki na korytarzu); -
wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje; - usługę profesjonalnego przewodnika na terenie Ukrainy; - opiekę pilota na całej trasie; - bilety wstępów do zwiedzanych obiektów; - ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Cena nie zawiera: biletu do Opery Lwowskiej, napiwków.

UWAGA! Wymagany paszport

Organizator: Biuro Usług Turystycznych "Infotour" Elżbieta Chodurska

34-500 Zakopane ul. Kościeliska 11B; tel.: (+48) 18 20 642 64,    kom.(+48) 604 200 420

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.