PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2023 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Małe Ciche

Sport

11 medali alpejczyków z zakopiańskiego HANDICAPu

Poniedziałek, 6 marca 2023 r.
Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

11 medali alpejczyków z zakopiańskiego HANDICAPu3 i 4 marca 2023 w stacji narciarskiej Małe Ciche Ski, od lat wspierającej narciarzy z niepełnosprawnością intelektualną, odbyły się alpejskie Ogólnopolskie Mistrzostwa SPRAWNI RAZEM 2023. W slalomie oraz w gigancie wystartowało 63 zawodników z 7 województw. Bardzo dobrze zaprezentowali się alpejczycy Fundacji HANDICAP Zakopane, zdobywając w sumie 11 medali. I tak, w kategorii ZD medale zdobyli: Patrycja Strama i Antoni Wiercioch - złoto w slalomie i złoto w gigancie, Jan Wolczko srebro w slalomie i brąz w gigancie oraz Klemens Zięba - brąz w gigancie.


W kategorii Chłopcy do 16 lat Mateusz Marzec zdobył srebro w slalomie i w gigancie, a w kategorii Mężczyźni 17+, podobnie, dwa srebrne medale wywalczył Łukasz Frączek.
 
Miejsca w czołowej dziesiątce w swoich grupach zdobyli też: Julia Zapotoczna (4) Bartosz Matusiewicz (5), Klemens Etynkowski (4), Jakub Kaim (6), Anna Szewczyk (6), Krystian Kicmal (7) i Andrzej Samek (7)
 
"To był bardzo ważny ogólnopolski sprawdzian poziomu naszych sportowców w kontekście przygotowań do startu w Mistrzostwach Świata Alpejczyków z Niepełnosprawnością Intelektualną w drugiej połowie marca 2023. I trzeba przyznać, że zdany bardzo dobrze. Przed naszymi narciarzami jeszcze ostatni start krajowy w Mistrzostwach Polski w Paranarciarstwie i wyjazd do Austrii na Mistrzostwa Świata VIRTUS 2023. Prosimy, trzymajci kciuki za naszych mistrzów!" powiedziała Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes Fundacji HANDICAP Zakopane.
 
Gratulacje dla wszystkich zawodników za piękną walkę!!!
Dziękujemy Trenerom i Rodzicom za wsparcie. Dziękujemy restauracja "Ziębówka" za poczęstunek, który daje "power".
Dziękujemy naszym Dobroczyńcom:
Małe Ciche Ski - Stacja-Patron Narciarzy z Niepełnosprawnością
PKO Bank Polski -Sportowy Partner HANDICAP 2023 www.pkobp.pl
Małopolska www.malopolska.pl
Miasto Zakopane, Gmina Kościelisko - dofinansowanie działań HANDICAP'u w ramach dotacji z konkursów.
Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    35 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.