PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Miętustwo

Wiadomości

Nowe inwestycje na terenie gminy Czarny Dunajec

Wtorek, 10 grudnia 2013 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Nowe inwestycje na terenie gminy Czarny DunajecW Miętustwie odbyła się we wtorek 10 grudnia uroczystość poświęcenia i oddania do użytku zmodernizowanego odcinka drogi Rogoźnik - Ciche - Chochołów, a w Ratułowie nowego mostu na potoku Bystry. - Cieszę się, że spotykamy się na ważnych inwestycjach powiatowych dla całego regionu i gminy Czarny Dunajec - powiedział witając wszystkich obecnych starosta nowotarski Krzysztof Faber. - Cieszy fakt, ze udało się te przedsięwzięcia zrealizować, czyli wykorzystać środki pozyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i z budżetu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.


W ramach pierwszego udało się zmodernizować odcinek drogi na długości 11,5 km. Dokonała się znacząca poprawa warunków bezpieczeństwa na drodze. Powstał piękny parking, chodniki, nowa nawierzchnia, a w Ratułowie powstał nowy most. Tutaj przedsięwzięcie było realizowane przez Czorsztyn-Ski, w Ratułowie most realizowało Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Inwestycja pierwsza realizowana była za kwotę 4,5 miliona złotych, dofinansowana w kwocie 2,1 mln zł przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, przez powiat nowotarski w kwocie 1,2 mln zł i gminę Czarny Dunajec w kwocie 1,1 mln zł. Natomiast most kosztował 2,5 mln zł., a przez wojewodę wsparty kwotą 1,9 mln zł, powiat wydał 400 tys. zł, a gmina 250 tys. zł. Cieszy fakt, ze takie środki udało się pozyskać. Ale wszystko to dzięki bardzo dobrej współpracy z gminą Czarny Dunajec.

Starosta podziękował wójtowi gminy Czarny Dunajec Józefowi Babiczowi za współpracę, radnym powiatowym, gminnym, dyrekcji Powiatowego Zarządu Dróg za realizację inwestycji oraz wykonawcom. - Oby to służyło jak najlepiej mieszkańcom - dodał.

- W imieniu wójta dziękuję, że te inwestycje mogły zostać wykonane. Szczególnie dziękujemy radnym gminy Czarny Dunajec, żee zdecydowali się pomóc powiatowi w realizacji jego zadań, które przyczyniają się do tego, żeby mieszkańcom gminy żyło się lepiej - podkreśliła Stanisława Pilch, skarbnik gminy Czarny Dunajec.

Wierszowane podziękowania złożyła również sołtyska Ratułowa Antonina Żegleń, a całą inwestycję poświęcił ks. proboszcz parafii w Miętustwie Janusz Rzepa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.