PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Niedzica

Kultura

Nagroda dla Restauracji „Dwór” na Polanie Sosny w Wielkim Odkrywaniu Małopolski -

Sobota, 10 października 2009 r.
Autor: Teresa Zielińska

W Wielkim Odkrywaniu Małopolski w kategorii baza gastronomiczna miejsce trzecie zajęła Restauracja „Dwór” na Polanie Sosny w Niedzicy należąca do Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. - Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl.


Uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród odbyło się w piątek 9 października w gminie Czorsztyn podczas Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Celem plebiscytu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce. Plebiscyt prowadzony jest w 6 kategoriach: miejscowość/ gmina; atrakcja turystyczna; baza noclegowa w tym hotele pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, schroniska, bacówki, pola biwakowe, kempingi itp. prowadzące działalność zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych; baza gastronomiczna w tym restauracje, bary, kawiarnie, puby, szałasy gastronomiczne, piwnice regionalne, bistra itp.; wydarzenia artystyczne, kulturalne, sportowe; agroturystyka. Głosują ludzie; zwycięzcą plebiscytu i laureatem „Wielkiego Odkrywania Małopolski” w danej kategorii zostaje kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów liczonych jako suma głosów wysłanych za pomocą kuponów konkursowych oraz głosów oddanych przez Internet. Kandydaci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem liczby otrzymanych głosów, otrzymają wyróżnienie w danej kategorii.
W tegorocznej edycji „Wielkiego Odkrywania Małopolski” trzecie miejsce w kategorii baza gastronomiczna zajęła restauracja „Dwór” na Polanie Sosny w Niedzicy. Ośrodek Polana Sosny leży nad brzegiem Dunajca, w sąsiedztwie Jeziora Sromowieckiego. Wystrój restauracji zachowuje elementy XVII-wiecznego dworu polskiego, serwuje się tam tradycyjną kuchnię polską i węgierską.
W skład Kapituły Plebiscytu wchodzą:
Leszek Zegzda – wicemarszałek Województwa Małopolskiego (przewodniczący Kapituły),
Elżbieta Kantor – dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Rafał Szmitke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,
Jan Wieczorkowski – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
Paweł Miernicza – dyrektor Biura Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
Krzysztof Tenerowicz – członek Zarządu Radia Kraków S.A.,
Agnieszka Kuczyńska – kierownik Działu Promocji Radia Kraków S.A.,
Maciej Bielski – zastępca dyrektora Oddziału TVP Kraków S.A.,
Mariusz Suss – szef Biura Reklamy Oddziału TVP Kraków S.A.,
Tomasz Lachowicz – redaktor naczelny Polski Gazety Krakowskiej,
Andrzej Wojdyło – członek Zarządu Polskapresse O/Prasa Krakowska,
Danuta Górszczyk – redaktor Polski Gazety Krakowskiej.
Konkurs organizowany jest przez Oddział „Prasa Krakowska” przy współudziale Samorządu Województwa Małopolskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Radia Kraków S.A., Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Krakowie.
W związku z X jubileuszową edycją plebiscytu Kapituła przyzna wyróżnienia specjalne. Kandydaci do wyróżnień wyłonieni zostaną spośród laureatów i wyróżnionych w poprzednich plebiscytach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.