PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Niedzica

Kultura

I Festiwal - "Barok na Spiszu"

Piątek, 17 sierpnia 2012 r.
Autor: Barbara Dąbrowska

fot. Barbara DąbrowskaW sobotę 11 sierpnia 2012 roku w kościele pod wezwaniem św.Bartłomieja w Niedzicy odbył się koncert "Polskiej Orkiestry XVIII wieku".Program koncertu poświęcony był twórczości Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego baroku.


Wprowadzenia dokonał pan Rafał Monita, pomysłodawca idei festiwalu "Barok na Spiszu". Podkreślił on, że utwór "Litaniae de Providentia Divina" w szczególny sposób związany jest ze Spiszem, gdyż odkryto go w Podolińcu w archiwach kolegium pijarów. Następnie pani Maria Waniczek opowiedziała o cechach barokowej architektury i sztuki na przykładzie bogatego wnętrza niedzickiego kościoła. Po koncercie artyści byli długo oklaskiwani przez urzeczonych muzyką słuchaczy.

Skład zespołu:              
Katarzyna Wiwer-sopran              
Barbara Jastrząb-sopran              
Łukasz Dulewicz-kontratenor              
Maciej Gocman-tenor              
Marcin Wolak-bas              
Violetta Szopa-Tomczyk-skrzypce barokowe              
Dominika Małecka-skrzypce barokowe              
Krzysztof Sokołowski-viola da gamba              
Marcin Świątkiewicz-pozytyw              
Tomasz Ślusarczyk-trąbka barokowa              
Michał Tyrański-trąbka barokowa              
Rafael Gabriel Przybyła-obój barokowy              
Ewa Kieres-obój barokowy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.