PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Niedzica

Sport

III Ogólnopolskie Zawody Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie - Niedzica 2012

Środa, 29 lutego 2012 r.
Autor: Danuta Wojciechowska

fot. Bogusław FąfrowiczZainteresowanie zawodami narciarsko-snowboardowymi wśród żeglarzy z roku na rok rośnie. 25 lutego na stoku „Polana Sosny” w Niedzicy zjawiła się rekordowa ilość uczestników. Wystartowało blisko 140 zawodników z dziesięciu klubów żeglarskich: KW Garland Gliwice, FIR Warszawa, UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, Omega Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, Spójnia Warszawa, YC Zakopane, Żegluj Lublin i KS Wiaterni Nowy Targ. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Żeglarski.


Puchar dla najlepszego klubu, ufundowany przez Wójta Gminy Łapsze Niżne, powędrował w tym roku do Klubu UKS Horn z Krakowa, który po zaciętej rywalizacji zdobywając 78 punktów wyprzedził o 4 punkty KS Wiaterni.

Zawody były rozgrywane w 6 kategoriach wiekowych i do ostatecznego wyniku była brana suma dwóch przejazdów slalomu, a zawodnikom którym nie zawsze udawało się „trafić” do bramki (pewnie rozpraszały ich widoki na Zalew Czorsztyński i zamek Niedzicki) doliczono karne minuty. Rywalizacja była zacięta i decydowały ułamki sekund.

Najlepszy łączny czas zawodów uzyskał Grzegorz Kowaluk z KW Garland Gliwice, najlepszy czas jednego przejazdu wśród wszystkich uczestników zawodów odnotowała Ania Nowak reprezentująca Horn Kraków, najlepszy czas jednego przejazdu wśród mężczyzn miał Tomasz Sadowski również Horn Kraków.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie na stronie www.kswiaterni.pl

Po sportowych wrażeniach przyszedł czas na medale, dyplomy, nagrody i upominki. Tutaj należą się szczególne podziękowania sponsorom, dzięki którym trud zawodników został nagrodzony. Sponsorami zawodów byli: ZEW Niedzica S.A., TAURON Dystrybucja, Wójt Gminy Łapsze Niżne, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Karcma u Brzanka oraz Firma Legutko.

Organizatorzy: KS Wiaterni, Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl, UKŻ Horn Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, gratulują wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz gratulacje dla trenerów i kierowników ekip za ich przygotowanie.

Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów, szczególnie dla Bogusława Fąfrowicza za obsługę fotograficzną i świetne zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy do galerii na stronie www.kswiaterni.pl

Zapraszamy za rok na kolejna edycję zawodów!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.