PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Niedzica

Sport

III Ogólnopolskie Zawody Żeglarzy w Narciarstwie i Snowboardzie - Niedzica 2012

Środa, 29 lutego 2012 r.
Autor: Danuta Wojciechowska

fot. Bogusław FąfrowiczZainteresowanie zawodami narciarsko-snowboardowymi wśród żeglarzy z roku na rok rośnie. 25 lutego na stoku „Polana Sosny” w Niedzicy zjawiła się rekordowa ilość uczestników. Wystartowało blisko 140 zawodników z dziesięciu klubów żeglarskich: KW Garland Gliwice, FIR Warszawa, UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, Omega Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, Spójnia Warszawa, YC Zakopane, Żegluj Lublin i KS Wiaterni Nowy Targ. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Żeglarski.


Puchar dla najlepszego klubu, ufundowany przez Wójta Gminy Łapsze Niżne, powędrował w tym roku do Klubu UKS Horn z Krakowa, który po zaciętej rywalizacji zdobywając 78 punktów wyprzedził o 4 punkty KS Wiaterni.

Zawody były rozgrywane w 6 kategoriach wiekowych i do ostatecznego wyniku była brana suma dwóch przejazdów slalomu, a zawodnikom którym nie zawsze udawało się „trafić” do bramki (pewnie rozpraszały ich widoki na Zalew Czorsztyński i zamek Niedzicki) doliczono karne minuty. Rywalizacja była zacięta i decydowały ułamki sekund.

Najlepszy łączny czas zawodów uzyskał Grzegorz Kowaluk z KW Garland Gliwice, najlepszy czas jednego przejazdu wśród wszystkich uczestników zawodów odnotowała Ania Nowak reprezentująca Horn Kraków, najlepszy czas jednego przejazdu wśród mężczyzn miał Tomasz Sadowski również Horn Kraków.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie na stronie www.kswiaterni.pl

Po sportowych wrażeniach przyszedł czas na medale, dyplomy, nagrody i upominki. Tutaj należą się szczególne podziękowania sponsorom, dzięki którym trud zawodników został nagrodzony. Sponsorami zawodów byli: ZEW Niedzica S.A., TAURON Dystrybucja, Wójt Gminy Łapsze Niżne, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Karcma u Brzanka oraz Firma Legutko.

Organizatorzy: KS Wiaterni, Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl, UKŻ Horn Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, gratulują wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz gratulacje dla trenerów i kierowników ekip za ich przygotowanie.

Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów, szczególnie dla Bogusława Fąfrowicza za obsługę fotograficzną i świetne zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy do galerii na stronie www.kswiaterni.pl

Zapraszamy za rok na kolejna edycję zawodów!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    35 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.