PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728  

Niedzica

Sport

Patronat medialny WATRA

XV Otwarte Zawody w Narciarstwie Alpejskim

Poniedziałek, 23 lutego 2015 r.
Autor: Natalia Kubik

XV Otwarte Zawody w Narciarstwie AlpejskimPiękna, bezwietrzna aura, profesjonalnie przygotowana trasa slalomu, spora dawka emocji i cenne nagrody – to wszystko czekało na uczestników Jubileuszowych - XV Otwartych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., które odbyły się w minioną niedzielę 22.02.2015r. na Polanie Sosny w Niedzicy. Na liście startowej znaleźli się nie tylko narciarze z okolicznych miejscowości, ale także pasjonaci narciarstwa zjazdowego m.in. z Rabki-Zdroju, Skawiny i Limanowej. Uczestnicy zawodów walczący o główną, honorową nagrodę, startowali w dwóch przejazdach, w trzech grupach wiekowych, w kategorii kobiet i mężczyzn. Z uwagi na jubileuszowe, specjalne wydanie zawodów, zwycięzcy w obu kategoriach mogli zabrać Puchar do domu. Dotychczasowy Puchar miar charakter przechodni.


Zawody oficjalnie otworzył, życząc powodzenia wszystkim uczestnikom Dyrektor Ekonomiczny ZEW Niedzica SA - Janusz Drabik. Zawodnicy ruszyli na start o godz. 11:00, a rywalizacja wśród ponad 50 uczestników poczynając już od najmłodszej kategorii była niezwykle zacięta. O naprawdę silnym współzawodnictwie mogą świadczyć uzyskane czasy oraz kilka przypadków nieukończenia przejazdów przez dobrych zawodników.

Trasa przejazdu stanowiła spore wyzwanie dla umiejętności sportowych zawodników. Tym bardziej szczególne brawa należą się dla Filipa Gabrysia z Grywałdu, któremu stok Niedzicki nie był straszny i z drobną pomocą taty w postaci pilotażu, pokonał linię mety obydwu przejazdów. Dzielny sześcioletni Filip otrzymał również wyróżnienie jako najmłodszy uczestnik zawodów.

Tegoroczni zwycięzcy XV Zawodów o Puchar Prezesa ZEW Niedzica SA wywalczyli cenne nagrody, a były nimi karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w sklepie Intersport. Nagrody, dyplomy i medale oraz najwyższe trofea otrzymali z rąk Prezesa Zarządu ZEW Niedzica SA – Grzegorza Podlewskiego:
- w kategorii kobiet Ania Nowak z łącznym czasem obu przejazdów 48,84.
- w kategorii mężczyzn Dawid Bucki z łącznym czasem obu przejazdów 46,05.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wraz z medalami i dyplomami, również mogli się cieszyć wartościowymi nagrodami tj.: pulsometry, plecaki, śpiwory i kije trekingowe.

Zdobywcy miejsc poza podium od IV - VI otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a uczestnicy najstarszej kategorii otrzymali vouchery na rafting ufundowane przez Centrum Narciarstwa i Snowboardu Fun School.
Dodatkowo sklasyfikowani zgodnie z regulaminem jako drużyna i wyróżnieni dyplomami zostali  pracownicy ZEW Niedzica SA.

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, pogoda sprzyjała dobrym wynikom, a wszyscy przybyli obserwatorzy oprócz emocji związanych z kibicowaniem mogli zażyć kąpieli słonecznej. Uczestnicy którym nie udało się ukończyć zjazdu mogli zrehabilitować się tuż po zawodach o Puchar Prezesa ZEW Niedzica SA w kolejnej rywalizacji pn. Puchar Pienin.

WYNIKI ZAWODÓW W PLIKU PDF

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.