PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Niedzica

Wiadomości

Podpisanie porozumienia między Zarządem ZEW Niedzica S.A. oraz gminą Ostrów

Piątek, 15 stycznia 2010 r.
Autor: ZEW Niedzica S.A.

fot. ZEW Niedzica S.A.W piątek, 15 stycznia 2010 r. Prezes Zarządu Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz wójt gminy Ostrów podpisali porozumienie o współpracy, mającej na celu rozwój inwestycji z dziedziny energii odnawialnej: budowę farmy wiatrowej, a w przyszłości ewentualnej biogazowni.


Sześcioosobowa delegacja samorządowców z gminy Ostrów przyjechała z wizytą do ZEW Niedzica S.A. na zaproszenie Prezesa Zarządu. Goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną o spółce, jej działalności i planach inwestycyjnych. - Jesteśmy przygotowani do podejmowania inwestycji zarówno pod względem finansowym jak i kompetencji pracowników zatrudnionych w firmie – mówił podczas spotkania z delegacją gminy Ostrów Prezes Zarządu Grzegorz Podlewski. Dodał też, że spółka ma wiele pomysłów na przedsięwzięcia dotyczące budowy farm wiatrowych, ale do realizacji wejdą tylko 2-3 zadania. O tym, które inwestycje zakwalifikowane zostaną do wykonania, zdecydują m.in. zobowiązania środowiskowe, energetyczne itp.

Zainteresowanie współpracą z Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. wyraził wójt Ostrowa Piotr Cielec. Przekonywał, że położenie gminy sprzyja budowie farmy wiatrowej, z jej jednej strony planowana jest autostrada, z drugiej znajduje się składowisko odpadów, natomiast z pozostałych stron gminę otacza ściana lasu, zatem jest to – jak określił – teren bezpieczny jeśli chodzi o siedliska ludzkie i ewentualne protesty mieszkańców. – Mamy świadomość – mówił wójt Ostrowa Piotr Cielec, - że czas realizacji takich inwestycji liczy się w latach, ale apeluję, zróbmy wszystko, żeby te inwestycje powstały szybko. Chcemy rozwijać współpracę nie tylko na niwie gospodarczej, ale również turystycznej – poprzez organizację zielonych szkół.

Porozumienie podpisał ze strony gminy Ostrów – wójt Piotr Cielec, natomiast ze strony ZEW Niedzica S.A. – Prezes Zarządu Grzegorz Podlewski. Zapisano w nim, że spółka posiada wiedzę, doświadczenie i środki finansowe konieczne do sprawnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego oraz do późniejszej eksploatacji obiektów, natomiast gmina Ostrów zadeklarowała gotowość wprowadzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, umożliwiających realizację inwestycji w OZE (odnawialne źródła energii) oraz do udostępnienia planu w wersji elektronicznej. Szczegółowe zasady współpracy określone zostaną w odrębnej umowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.