PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Niedzica

Wiadomości

Uroczyste przekazanie placu pod przebudowę drogi powiatowej Dębno-Niedzica - Granica Państwa

Wtorek, 27 lipca 2010 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Uroczyste przekazanie placu pod przebudowę drogi powiatowej Dębno-Niedzica - Granica PaństwaW Niedzicy-Zamku odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy wykonawcom przebudowy czternastu kilometrów drogi powiatowej z Dębna Podhalańskiego do granicy państwa w Niedzicy. Inwestycja ta znacząco poprawi dojazd do jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów powiatu nowotarskiego - Jeziora Czorsztyńskiego i poprawi komunikację w samym regionie.


Najważniejszy odcinek, którego wartość wynosi 15,7 miliona złotych, obejmuje
przebudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Dębnie Podhalańskim do granicy z Falsztynem (5 kilometrów) oraz przebudowę 3-kilometrowego odcinka z Niedzicy-Zamku do granicy państwa. Przetarg na tę inwestycję wygrała spółka Mostostal Warszawa, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, które zatrudnia 5 tys. pracowników, jej roczne przychody sięgają 2,7 miliarda złotych i jest wykonawcą takich inwestycji jak budowa mostu Siekierkowskiego w Warszawie, budowa siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie, modernizacja Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie czy budowa toru kolarskiego w Pruszkowie.

Mostostal wykona m.in. nową nawierzchni na wyżej wymienionych odcinkach,
wybuduje rondo na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Niedzicy-Zamku, a wzdłuż drogi do granicy wybuduje ścieżkę rowerową z oświetleniem. Dodatkowo na moście na pot. Niedziczanka dobudowana zostanie kładka pieszo-rowerowa. Całą inwestycja obejmuje również przebudowę czterech obiektów mostowych.

Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy
Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.
Inwestycja ta jest częścią projektu pod nazwą "Modernizacja drogowej
infrastruktury komunikacyjnej Osturnia-granica państwa – Niedzica"
realizowanego wraz z partnerem słowackim - Sprava a držba ciest Prešovskho
samospravneho kraja. Całkowita wartość inwestycji to 15,7 mln zł z czego aż
13,3 mln zł wynosi dofinansowanie z EFRR.

Drugi odcinek, który zostanie przebudowany przez firmę Eurovia, a jego koszt
wynosi 4,7 mln zł, obejmuje z kolei przebudowę 6-kilometrowego odcinka drogi
prowadzącego przez miejscowość Falsztyn i budowę nowych chodników. Ta
inwestycja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg
Lokalnych, czyli tzw. "Schetynówki" z którego pozyskano dofinansowanie w
wysokości prawie 2 mln zł.

Obie inwestycje współfinansuje gmina Łapsze Niżne i Powiat Nowotarski.

Przebudowa drogi z Dębna do granicy państwa w Niedzicy to największa
inwestycja drogowa realizowana w powiecie nowotarskim. W poniedziałek 26
lipca w Zamku w Niedzicy, a następnie na skrzyżowaniu dróg powiatowych w
Niedzicy-Zamku odbyło się spotkanie inwestora z wykonawcami poszczególnych odcinków drogi i uroczyste przekazanie placu budowy poprzez symboliczne wbicie łopaty w ziemię na przyszłym rondzie na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Niedzicy-Zamku. W spotkaniu udział wzięli m.in. starosta nowotarski Krzysztof Faber, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, wójt gminy Łapsze Niżne Paweł Dziban, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, poseł Edward Siarka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga, dyrektor Oddziału Południe Mostostal Alojzy Malczak, dyrektor na region południowy Eurovia Łukasz Rachwał oraz radni powiatu nowotarskiego i gminy Łapsze Niżne, inżynierowie i inspektorzy nadzoru.

www.pzd.nowotarski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.