PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Niedzica

Wiadomości

Nagroda dla ZEW Niedzica SA w konkursie „Czysty Biznes 2010”

Piątek, 12 listopada 2010 r.
Autor: AKS

Nagroda dla ZEW Niedzica SA w konkursie „Czysty Biznes 2010”Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Czysty Biznes 2010”, organizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Celem Konkursu jest promowanie przedsiębiorstw, które dzięki działaniom proekologicznym poprawiły swoją konkurencyjność na rynku krajowym lub międzynarodowym a zatem ocenie poddawane są projekty służące ochronie środowiska, w szczególności zaś nowatorskie, efektywne ekologicznie i ekonomicznie rozwiązania.


Nagroda główna dla ZEW została przyznana w kategorii Wizerunek, za projekt pod nazwą „Rewitalizacja dziedzictwa kulturowego na terenie Zespołu Rekreacyjnego „Polana Sosny” w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim”.

W skład nagrodzonego projektu wchodzą unikatowe obiekty historyczne zachowujące tradycję i kulturę Spisza a zarazem stanowiące idealną bazę noclegową i gastronomiczną. Tworzą go m.in: XVIII - wieczny modrzewiowy dwór z Grywałdu - przeniesiony na Polanę Sosny i zaadaptowany na restaurację, XIX - wieczna "Chata Spiska" przeniesiona z Łapsz Niżnych oraz stylowa góralska "Chata z Kir" powstała z połączenia starego młynu z Czarnego Dunajca i przeniesionej drewnianej chaty z Kir.

- To przykład pomysłowego jak również proekologicznego zagospodarowania nieodkrytych, niezwykle urokliwych obiektów i stworzenia ich na nowo z myślą o środowisku, kulturze i tradycji regionu oraz przyjaznych turyście. Nie jest to pierwsza nagroda dla ZEW w konkursach, których założeniem głównym jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. W kwietniu tego roku Spółka została uhonorowana tytułem Eko-Firma, za oryginalność i nowoczesność działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, a przede wszystkim działania związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i promocją tego typu inwestycji - wyjaśnia Prezes Zarządu Grzegorz Podlewski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.