PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Niepołomice

Kultura

„Dźwigacz Kultury” ze źródeł odnawialnych

Poniedziałek, 2 marca 2015 r.
Autor: Anna Sinko ZEW Niedzica S.A.

„Dźwigacz Kultury” ze źródeł odnawialnychCzy kultura potrzebuje wsparcia? Czy sama potrzeba tworzenia artysty a nasza chęć do przeżywania jego dzieła wystarczy, by mogło się ono wydarzyć? Odpowiedź nie napawa optymizmem. Coraz częściej bowiem przekonujemy się, że bez wsparcia odpowiedzialnego biznesu wiele fantastycznych pomysłów ludzi świata kultury i sztuki – nie mogłoby zaistnieć. Finanse to rzecz podstawowa także w tym, wydawałoby się wolnym od spraw przyziemnych obszarze aktywności człowieka.


Przekonali się o tym również uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) oraz Ośrodek Dialogu i Analiz ThinkThank, którzy zostali zaproszeni na Zamek Królewski w Niepołomicach, by odebrać specjalne wyróżnienia, pn. „Dźwigacz Kultury 2014”. Wśród nagrodzonych Mecenasów Kultury Wysokiej w Małopolsce znalazł się już po raz trzeci Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. niezmiennie, od lat wspierający projekty KBF-u. Niedzicka Spółka była dotychczas partnerem i sponsorem, m.in. takich wydarzeń, jak Opera Rara, czy Misteria Paschalia. Tegoroczne krakowskie festiwale również odbędą się przy zaangażowaniu finansowym ZEW Niedzica S.A.

Uroczysta gala wręczenia nagród „Dźwigacz Kultury 2014” była jednym z punktów spotkania w Niepołomicach, które w dalszej części traktowało o przyszłości brandingu w Polsce. Stworzona przy tej okazji  swoista platforma wymiany wiedzy pomiędzy środowiskami biznesu i kultury traktowała o wzajemnej współpracy dla wspólnego dobra, jakim jest wkład w jedną z największych wartości ludzkości – nasz dorobek kulturalny.

W imieniu Zarządu ZEW Niedzica S.A. nagrodę dla Spółki odebrał Kierownik Działu Organizacyjnego – Pan Leszek Bajorek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.