PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Nieporęt

Sport

Daniel Legutko zdobywcą Błękitnej Wstęgi Zalewu Zegrzyńskiego

Poniedziałek, 12 września 2011 r.
Autor: Szymon Knurowski

Daniel Legutko zdobywcą Błękitnej Wstęgi Zalewu ZegrzyńskiegoW dniach 3-4 września najmłodsi żeglarze z klubu Sportowego Wiaterni uczestniczyli w regatach NIVEA Błękitne Żagle. To była VII i ostatnia w tym sezonie edycja regat głównych dla najmłodszych Optimiściarzy. Tym razem regaty odbywały się pod Warszawą, w Nieporęcie. Do regat zgłosiło się aż 221 zawodników.


To zdecydowanie największe regaty NIVEA Błękitne Żagle w tym sezonie. W sobotę zawodnicy zeszli na wodę ale nic z tego, cały dzień brakowało wiatru.

Sędzia Główny Darek Juszczak nie był w stanie puścić żadnego biegu. Na brzegu nie brakowało atrakcji. Był ogromny park linowy, dmuchany zamek i oczywiście ulubiona loteria z morświnami i innymi wspaniałymi nagrodami.

W niedziele straszny tłok na wodzie i równy wiatr 2-3B. Udało się rozegrać dwa wyścigi. Jeden o Błękitną Wstęgę Zalewu Zegrzyńskiego i drugi i z podziałem wiekowym do 9 lat i do 11 lat. Na starcie było ciężko i tłocznie ale wszyscy dali radę. W tym wielkim tłoku najlepiej poradził sobie Daniel Legutko z Nowego Targu zawodnik KS Wiaterni pokonując 220 przeciwników! Gratulacje za doskonałe umiejętności żeglarskie.

 

Wyniki :

Błękitna Wstęga (221 startujących):

1.Legutko Daniel KS WIATERNI Nowy Targ

2.Jarczewski Marcin MOS DWÓJKA Warszawa

3.Błaszczyk Kacper UKS KUŹNIA Rybnik

Do lat 11 (119 startujących):

1.Placzke Magda UKS FIR Warszawa

2.Mrozik Mikołaj UKS ŻEGLUJ Lublin

3.Jasiewicz Konrad MKŻ ARKA Gdynia

22. Monika Brzyzek KS WIATERNI Nowy Targ

32.Chuck Dundon KS WIATERNI Nowy Targ

43.Michał Wojciechowski KS WIATERNI Nowy Targ

96. Anna Karpiel KS WIATERNI Nowy Targ

99. Błażej Szewczyk KS WIATERNI Nowy Targ

Do lat  9 (102 startujących):

1.Kowalski Bartosz KS ZATOKA Puck

2.Lewandowski Sebastian UKS BRYZA Myślibórz

3.Kuczys Igor MKŻ ARKA Gdynia

35. Izabela Legutko KS WIATERNI Nowy Targ

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.