PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Sącz

Kultura

Jan Karpiel-Bułecka wyróżniony

Niedziela, 1 listopada 2015 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Jan Karpiel-Bułecka wyróżnionyW Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu podczas galowego koncertu zostały wręczone Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reifussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce. Nagrody wręczał wicemarszałek Leszek Zegzda. Dwie równorzędne nagrody główne otrzymali: etnograf Maria Brylak-Załuska z Nowego Sącza oraz dialektolog Zenon Piotr Szewczyk z Podegrodzia. Wyróżnienia przypadły w udziale Izabeli Bajorek, Henrykowi Kusiowi oraz Janowi Karpielowi-Bułeczce. Otrzymał on wyróżnienie za wieloletnią działalność artystyczną oraz pracę ma rzecz upowszechniania wiedzy o wartości i znaczeniu kultury ludowej Podhala.


Nagroda WM im. Romana Reinfussa ma charakter indywidualny i jest przyznawana w dwóch kategoriach: za całokształt dokonań oraz za realizację wartościowych projektów na obszarze Małopolski w zakresie: ochrony lokalnego dziedzictwa narodowego, ochrony dóbr  materialnej kultury lokalnej oraz upowszechniania wiedzy o wartości i znaczeniu lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Podczas gali przypomniano postać profesora Romana Reinfussa, wybitnego etnografa i badacza kultury ludowej, wieloletniego pracownika Muzeum Etnograficznego im.Seweryna Udzieli w Krakowie, wieloletniego członka jury pod czas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.