PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Dzień Papieża Jana Pawła II

Sobota, 17 października 2009 r.
Autor: Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ

fot. Marcin Jagła16 października przypada polskie święto państwowe ustanowione w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. Nowy Targ jako miasto papieskie w sposób szczególny obchodzi rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.


Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Sejm RP 27 lipca 2005 r. w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
Nowy Targ jako miasto papieskie w sposób szczególny obchodzi rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W godzinach przedpołudniowych władze miasta złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod tablicą papieską na nowotarskim Ratuszu oraz pod obeliskiem na lotnisku. O godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert w hołdzie Ojcu Świętemu, przygotowany przez Chór Nauczycielski „Gorce” z udziałem Chóru „Magnificat” z Ludźmierza oraz poetów Wandy Szado-Kudasikowej i Jerzego Tawłowicza.
W najbliższa niedzielę 18 października na zakończenie uroczystych obchodów 30-lecia wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu zaprasza Parafia „Na Równi Szaflarskiej”. O godzinie 11,30 odbędzie się tam uroczysta Msza św. z udziałem Chóru „Gorce”, a od 15,00 do 17,30 program słowno-muzyczny „Wspominamy spotkanie z Ojcem Świętym na nowotarskim lotnisku”. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbają: Schola „Gloria Dei” z Zaskala, Schola Parafii „Na Równi Szaflarskiej” oraz Zespół Regionalni „Śwarni”. Wspominać spotkanie z Papieżem będą: Wanda Szado-Kudasikowa, Barbara Jędrysko, Zofia Sokołowska.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.