PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Dzień Papieża Jana Pawła II

Sobota, 17 października 2009 r.
Autor: Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ

fot. Marcin Jagła16 października przypada polskie święto państwowe ustanowione w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II. Nowy Targ jako miasto papieskie w sposób szczególny obchodzi rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.


Uchwała w tej sprawie została podjęta przez Sejm RP 27 lipca 2005 r. w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory.
Nowy Targ jako miasto papieskie w sposób szczególny obchodzi rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W godzinach przedpołudniowych władze miasta złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod tablicą papieską na nowotarskim Ratuszu oraz pod obeliskiem na lotnisku. O godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert w hołdzie Ojcu Świętemu, przygotowany przez Chór Nauczycielski „Gorce” z udziałem Chóru „Magnificat” z Ludźmierza oraz poetów Wandy Szado-Kudasikowej i Jerzego Tawłowicza.
W najbliższa niedzielę 18 października na zakończenie uroczystych obchodów 30-lecia wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu zaprasza Parafia „Na Równi Szaflarskiej”. O godzinie 11,30 odbędzie się tam uroczysta Msza św. z udziałem Chóru „Gorce”, a od 15,00 do 17,30 program słowno-muzyczny „Wspominamy spotkanie z Ojcem Świętym na nowotarskim lotnisku”. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbają: Schola „Gloria Dei” z Zaskala, Schola Parafii „Na Równi Szaflarskiej” oraz Zespół Regionalni „Śwarni”. Wspominać spotkanie z Papieżem będą: Wanda Szado-Kudasikowa, Barbara Jędrysko, Zofia Sokołowska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.