PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Obchody Dnia Papieskiego w parafii na Równi Szaflarskiej

Środa, 21 października 2009 r.
Autor: Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ

fot. Parafia Na Równi SzaflarskiejDzień Papieski jest obchodzony przez Kościół rzymskokatolicki od 2001 r. Przypada w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku nowotarskie uroczystości rozpoczęły się już 11 października, a zakończyły 18 października w Parafii „Na Równi Szaflarskiej”.


Koordynatorem przedsięwzięć związanych z organizacją tego dnia jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Nowotarskie uroczystości rozpoczęły się 11 października o godzinie 15.00 nieszporami pod obeliskiem poświęconym pamięci największego z Polaków - w miejscu, gdzie przed trzydziestu laty spotkał się z mieszkańcami miasta i Podhala. O godzinie 18.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się uroczysta Msza święta, a po niej o godzinie 19.00 koncert przygotowany przez Chór „Echo Gorczańskie” zatytułowany „30-ty koncert Chóru Podhalańskiego w 30-tą rocznicę pobytu Ojca Św. w Nowym Targu”. 16 października, czyli w Dniu Papieża Jana Pawła II, który od 2005 r. jest świętem państwowym, o godzinie 18.00 do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na papieski występ zaprosił Chór Nauczycielski „Gorce”.
18 października na zakończenie uroczystych obchodów 30-lecia wizyty Ojca Świętego w Nowym Targu uroczystości przeniosły się do Parafii „Na Równi Szaflarskiej”, gdzie o godzinie 11.30 wierni modlili się na uroczystej Mszy św. z udziałem Chóru „Gorce”, a od 15.00 do 17.00 trwał program słowno-muzyczny „Wspominamy spotkanie z Ojcem Świętym na nowotarskim lotnisku”. O oprawę muzyczną tego spotkania zadbali: Schola „Gloria Dei” z Zaskala oraz Schola Parafii „Na Równi Szaflarskiej”. Wspomnieniami ze spotkania z Papieżem podzielili się: Wanda Szado-Kudasikowa, Barbara Jędrysko i Zofia Sokołowska. Program prowadził Marcin Kudasik.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.