PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Klub Miłośników Fantastyki

Piątek, 30 października 2009 r.
Autor: AKS

Klub Miłośników FantastykiW październiku w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął działalność Nowotarski Klub Miłośników Fantastyki.


Głównym założeniem klubu jest promowanie ogólnie pojętej fantastyki wśród młodzieży i uczniów, jak i osób dużo starszych. Chcielibyśmy prowadzić regularne spotkania, mające na celu zarówno informowanie o nowinkach i ciekawostkach sceny fantastycznej, jak i rozwijanie swoich hobby i zainteresowań. Na naszych spotkaniach będzie można poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas. W niedalekiej przyszłości planujemy czynnie uczestniczyć w życiu miasta, jak również organizować własne inicjatywy związane z fantastyką.
Klub składać się będzie z kilkunastu osób, jednak w razie ewentualnej promocji czy rozwoju ta liczba może wzrosnąć. Co więcej w czasie późniejszym prawdopodobnie będziemy się starać o nadanie statutu stowarzyszenia. Nie jesteśmy zamkniętym gronem i zapraszamy wszystkich zainteresowanych inicjatywą.
Wstąpienie do klubu jest całkowicie darmowe, wystarczy tylko wypełnić deklarację, a w razie niepełnoletności dostarczyć zgodę rodziców. Może zaistnieć możliwość zbierania comiesięcznych składek na zakup nowych podręczników, książek czy gier planszowych, jednak będą to kwoty małe i dla każdego przystępne.

Działalność klubu (czyli co na spotkaniach):
Prelekcje tematyczne na wybrane przez prelegentów zagadnienia;
Prezentacje systemów gier fabularnych, wspólna gra i w razie potrzeby nauka gry;
Organizowanie LARPów (czyli odmiany gry fabularnej rozgrywanej na żywo);
Granie w gry planszowe w wielu odmianach;
Prezentowanie i omawianie nowości wydawniczych (z gałęzi książki, komiksu, gier i filmu);
Informowanie o imprezach fantastycznych organizowanych w okolicy jak i w całym kraju, oraz organizowanie na nie wyjazdów;
Organizowanie własnych inicjatyw (pokazy, wystawy);
Kulturalne i miłe spędzanie czasu pomagające rozwijać własne pasje.

Przewodniczący Klubu:
Stanisław Benedyk
Zastępca Przewodniczącego:
Mateusz Zięba

Gdzie jesteśmy:
poniedziałki godz. 17:00-20:00
sala 25
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Więcej informacji na stronie http://www.mok.nowytarg.pl/www/dzialalnosc.php?s=nkmf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.