PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Klub Miłośników Fantastyki

Piątek, 30 października 2009 r.
Autor: AKS

Klub Miłośników FantastykiW październiku w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął działalność Nowotarski Klub Miłośników Fantastyki.


Głównym założeniem klubu jest promowanie ogólnie pojętej fantastyki wśród młodzieży i uczniów, jak i osób dużo starszych. Chcielibyśmy prowadzić regularne spotkania, mające na celu zarówno informowanie o nowinkach i ciekawostkach sceny fantastycznej, jak i rozwijanie swoich hobby i zainteresowań. Na naszych spotkaniach będzie można poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas. W niedalekiej przyszłości planujemy czynnie uczestniczyć w życiu miasta, jak również organizować własne inicjatywy związane z fantastyką.
Klub składać się będzie z kilkunastu osób, jednak w razie ewentualnej promocji czy rozwoju ta liczba może wzrosnąć. Co więcej w czasie późniejszym prawdopodobnie będziemy się starać o nadanie statutu stowarzyszenia. Nie jesteśmy zamkniętym gronem i zapraszamy wszystkich zainteresowanych inicjatywą.
Wstąpienie do klubu jest całkowicie darmowe, wystarczy tylko wypełnić deklarację, a w razie niepełnoletności dostarczyć zgodę rodziców. Może zaistnieć możliwość zbierania comiesięcznych składek na zakup nowych podręczników, książek czy gier planszowych, jednak będą to kwoty małe i dla każdego przystępne.

Działalność klubu (czyli co na spotkaniach):
Prelekcje tematyczne na wybrane przez prelegentów zagadnienia;
Prezentacje systemów gier fabularnych, wspólna gra i w razie potrzeby nauka gry;
Organizowanie LARPów (czyli odmiany gry fabularnej rozgrywanej na żywo);
Granie w gry planszowe w wielu odmianach;
Prezentowanie i omawianie nowości wydawniczych (z gałęzi książki, komiksu, gier i filmu);
Informowanie o imprezach fantastycznych organizowanych w okolicy jak i w całym kraju, oraz organizowanie na nie wyjazdów;
Organizowanie własnych inicjatyw (pokazy, wystawy);
Kulturalne i miłe spędzanie czasu pomagające rozwijać własne pasje.

Przewodniczący Klubu:
Stanisław Benedyk
Zastępca Przewodniczącego:
Mateusz Zięba

Gdzie jesteśmy:
poniedziałki godz. 17:00-20:00
sala 25
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Więcej informacji na stronie http://www.mok.nowytarg.pl/www/dzialalnosc.php?s=nkmf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.