PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Podziękowanie za udział w X Kweście Nowotarskiej

Wtorek, 3 listopada 2009 r.
Autor: AKS

Podziękowanie za udział w X Kweście NowotarskiejBurmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w dniu Wszystkich Świętych X Kwesty Nowotarskiej. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 21.594,72 zł.


W imieniu organizatorów akcji odnawiania zabytkowych nagrobków na cmentarzu nowotarskim serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w dniu Wszystkich Świętych - 1 XI 2009r. - X Kwesty Nowotarskiej.Wśród nich są:
- wszyscy kwestujący, a wśród nich dzieci i młodzież,
- p.p. Anna i Marcin Ozorowscy,
- p. Anna Dziubas,
- p. Jan Guzik
- p. Stanisław Watycha,
- Straż Miejska,
- Nauczyciele, dzieci i młodzież ze Szkoły Podst. Nr 2
Kwestowali przedstawiciele wszystkich środowisk nowotarskich, a wśród nich m.in. harcerze, przedstawiciele szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Targ - Kowaniec, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Związku Podhalan, Rady Miasta, Urzędu Miasta, Organizacji i Stowarzyszeń.
Dzięki takiemu zaangażowaniu i ofiarności Nowotarżan i Gości odwiedzających groby swoich bliskich udało się w tym roku zebrać rekordową kwotę 21.594,72 zł.
Zostaną za nią odrestaurowane kolejne nagrobki stanowiące dowód naszej pamięci o ludziach, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności oraz o naszej chrześcijańskiej tradycji i materialnych pamiątkach naszej przeszłości.
Jest to też wyraz naszej wielkiej hojności i zrozumienia dla tej ważnej zbiorowej pamięci inicjatywy przypominania i łączności z naszymi drogimi Zmarłymi w myśl starożytnej maksymy „non omnis moriar”.
Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Z wyrazami szacunku
Marek Fryźlewicz – Burmistrz Miasta

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.