PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Spotkanie Noworoczne 2011

Wtorek, 11 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSzczęśliwego Nowego Targu – pod tym tradycyjnym hasłem przebiegło 21. Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Burmistrza Marka Fryźlewicza. Do restauracji „Skalny Dworek” na lampkę szampana i poczęstunek zaprosił on osoby działające dla dobra Nowego Targu i mające wpływ na jego przyszłość. Spotkanie miało też cel charytatywny – w jego trakcie zebrane zostało 6040 zł i 15 euro na operacje Kubusia Nowaka, który urodził się bez gałek ocznych i wymaga szeregu skomplikowanych zabiegów.


Szczególne podziękowania Burmistrz Marek Fryźlewicz skierował na ręce nowo wybranego Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, który do tej pory działając w samorządzie małopolskim pomagał i wspierał Nowy Targ. Upominki trafiły też w ręce ks. Tadeusza Juchasa, kustosza ludźmierskiej Bazyliki oraz prof. Stanisława Hodorowicza, założyciela działającej już dziesiąty rok Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Głos zabrał też specjalny gość Spotkania – red. Jacek Sowa, który obecnie jest sekretarzem Komisji ds. Mediów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz upominków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przywiózł on medal 90-lecia PZPN dla Burmistrza Fryźlewicza, zestaw szkoleniowy dla Przewodniczącego Rady Miasta Michała Glonka, z zawodu nauczyciela wychowania fizycznego oraz prezent dla Marszałka Marka Sowy z prośbą o trzecie boisko „Orlik” dla Nowego Targu.

Niespodzianką przygotowaną przez Burmistrza na Spotkanie Noworoczne była obecność I Wicemiss Polonia 2010 Agnieszki Kościelniak, która pierwsze kroki ku koronie czyniła właśnie w Nowym Targu podczas eliminacji regionalnych i wojewódzkich organizowanych przez Podhalańską Agencję Reklamowo-Artystyczną PARA. Na tym związki pani Agnieszki z Nowym Targiem nie kończą się, ponieważ studiuje ona na nowotarskiej PPWSZ. Wraz ze Skarbnikiem Miasta Łukaszem Dłubaczem kwestowała ona wśród gości Spotkania na wspomniany cel – pomoc dla Kubusia Nowaka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.