PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

II Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar im. Prof. Mariana Wieczystego

Wtorek, 18 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSobotni Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar im. Prof. Mariana Wieczystego był głównym tematem ostatniej konferencji prasowej Burmistrza Miasta Marka Fryźlewicza. Już po raz drugi Nowy Targ będzie gościć pary sportowe z całego kraju, Czech i Słowacji. Nowotarski turniej to uzupełnienie imprezy, która przez sobotę i niedzielę odbywała się w Krakowie zorganizowana dla par młodzieżowych i dorosłych. W sobotę na Hali „Gorce” tańczyć będą seniorzy – 25 lat i starsi.


- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Burmistrzowi za objęcie patronatu honorowego i miastu za pomoc, a panu Marcinowi Jagle za zainteresowanie daleko wykraczające poza obowiązki – powiedział Leszek Kusiak, główny organizator turnieju. - Jest nam niesamowicie przykro, iż w tym roku, prawdopodobnie z powodu kłopotów w budżecie państwowym, starostwo powiatowe w Nowym Targu nie wzięło finansowo udziału w imprezie, tak jak to było w roku ubiegłym. Jakoś będziemy musieli sobie dać rady bez wsparcia Pana Starosty, choć mamy nadzieję iż na rok przyszły dołoży się do imprezy – dodał.

Impreza startuje w sobotę o godz. 11.30, o 14.00 rozpoczną się drugie półfinały. O 17.00 zaplanowana jest gala. Na 94 zarejestrowane w Polsce pary sportowe do turnieju zgłosiło się już ponad czterdzieści, ale Leszek Kusiak uspokaja, że zapisy trwają do czwartku, a pary często zgłaszają się w ostatniej chwili. W ubiegłym roku w nowotarskim turnieju wzięło udział 57 par, a wtedy było ich w naszym kraju o kilkanaście mniej. Ponadto przepisy pozwalają niektórym parom startować równocześnie w kategorii hobby – łatwiejszej, jak i w kategorii open – trudniejszej.

Z Nowego Targu zobaczymy tylko jedną parę, ale organizator z uśmiechem wytłumaczył dlaczego: - z ubiegłorocznych par jedna kołysze dzieciątko, a druga czeka na dzieciątko – powiedział wzbudzając wesołość dziennikarzy. Kusiak sam prowadzi w Nowym Targu szkołę tańca „Hart” i uczy nowotarżan tańca, ale jak mówi, żeby wykształcić parę sportową mogącą brać udział w turniejach, trzeba co najmniej trzech lat.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.