PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Jan Paweł II pod Tatrami. Pielgrzymki do Polski i na Słowację 1979-2002

Poniedziałek, 31 stycznia 2011 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Jan Paweł II pod Tatrami. Pielgrzymki do Polski i na Słowację 1979-2002Album „Jan Paweł II pod Tatrami” to pierwsza publikacja, która ukazuje historie apostolskich wizyt Jana Pawła II w Tatrach na terenie Polski i Słowacji. Ponad 200 zdjęć dokumentuje wydarzenia sprzed lat, przywraca w pamięci niezapomniane chwile spotkań Papieża z wiernymi w Nowym Targu, Lewoczy, Zakopanem, Ludźmierzu i Starym Sączu.


27 stycznia w siedzibie Euroregionu Tatry w Nowym Targu miała miejsce promocja tego wyjątkowego albumu. Dzień wcześniej album promowany był w słowackim Kieżmarku. Książka, to wspólny projekt polsko-słowacki, realizowany za pośrednictwem Euroregionu „TATRY” przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Autorami albumu są: Anna Majorczyk – koncepcja albumu, tekst i opracowanie redakcyjne, Tadeusz Watycha – wybór zdjęć, Ewa Dworska – korekta, Vlasta Juchniewiczova – tłumaczenie na język słowacki, Rafał Zwinczak – tłumaczenie na język angielski, Adam Michałowski – projekt graficzny, skład i łamanie. Autorami zdjęć są: Michał Adamowski, Andrzej Bachleda Żołnierczyk, Jerzy Cebula, Grzegorz Gałązka, ks. dr Stefan Misiniec, Paweł Murzyn, Franciszek Natanek, Stefan Pechy, Tadeusz Śmiałkowski, Photo Sernice – L’Osservatore Romano. Wstęp do albumu napisał Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.