PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Plama w Plamie

Czwartek, 17 lutego 2011 r.
Autor: AKS

Plama w PlamiePo pewnym okresie niebytu do łask wraca nowotarski pub Plama, lokal zasłynął z imprez kulturalnych i tuż po reaktywacji proponuje nam pierwsze świeże w swej nowej historii wydarzenie. 11 lutego 2011 r. odbył się wernisaż malarstwa Dawida Kędzierskiego. Miesięczna ekspozycja nazwana została przez autora, z przymrużeniem oka „Plama w Plamie”. Co oznacza charakterystykę malarstwa artysty wraz z lokalizacją wystawy. W podtemacie uwidaczniają się w szczególności dwa cykle malarskie Pyski i Zwierzęta. Jest to zbiór prac artysty z ostatnich trzech lat.


Dawid Kędzierski sięga do zakamarków umysłu i wyobraźni ludzkiej. Do introwertycznych pragnień, tajemnych podniet, kłębiących się w głowie wątpliwości. Jego sztuka balansuje między odrealnieniem, a realną ideą. Śmiało można określić, iż jest to malarstwo intuicyjne bazujące na ekspresji wraz z koloryzmem. Obrazy stylizują oraz wabią lśniącym kolorem i niekonwencjonalną fakturą.

Autor opowiada o swych pracach: - Pysk jak i zwierzę są bardzo wymowne, dzięki formie, przekazuje wiele informacji świadomie i podświadomie wysyłanych przez człowieka jak i zwierzę. Mowę ciała, gesty oraz cechy, przekształcam w twory w sposób karykaturalny, nie dla żartu lecz okaleczenia ich psychiki, tak aby mocniej działały, przede wszystkim na mnie. Tym samym oczekuję następnej ofiary, mych myśli, czyli - odbiorcy. Od swej widowni oczekuję wysiłku w odczytywaniu znaczeń z jakże prostej kompozycji, wręcz frontalnej, portretowej. Napięcia kolorystyczne stają się siłą mych obrazów, która potęguje z fakturą dając zamierzony efekt.

Dawid Kędzierski - Studia Wydział Sztuki przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Dyplom w 2009 r. w pracowni prof. M.Pokrywki i dra. A.Nikla, zdobywając wyróżnienie i trzecią nagrodę za najlepszy dyplom UR WS. Współzałożyciel międzynarodowej grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków. Urodzony w Dynowie, mieszka i realizuje swoje pasje w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.