PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Popatrz w serce miasta” Franciszka Szlagi

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Kiedy tak myślałem jak ująć drogę życiową pana Franciszka, to przyszło mi na myśl takie zdanie: od plebejusza do patrycjusza Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu – puentował swój wstęp do nowej książki Franciszka Szlagi znany działacz regionalny Jan Antoł, który poprowadził promocję publikacji w sali obrad Urzędu Miasta. Książka „Popatrz w serce miasta” opowiadająca o wydarzeniach w stolicy Podhala ostatnich kilkudziesięciu lat właśnie została wydana.


- Jest to publikacja ważna, bo o ile Nowy Targ ma udokumentowanych wiele etapów swojej historii, sięgającej jak niektórzy historycy twierdzą ponad siedem wieków, to właściwie do tej pory jeszcze nikt nie pokusił się żeby dokumentować i dodać swój własny komentarz do dziejów najnowszych – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas promocji książki.

Franciszek Szlaga pochodzi z Ochotnicy, natomiast mieszka w Nowym Targu. Historię swojego niełatwego życia spisał w poprzednich publikacjach. „Popatrz w serce miasta” jest efektem jego rozmów z ludźmi, przeszukiwania dokumentów w różnych instytucjach oraz własnych doświadczeń. Książka ilustrowana jest zdjęciami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.