PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2011

Wtorek, 27 września 2011 r.
Autor: AKS

XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2011Parafia pw. bł. Jana Pawła II wraz z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu organizuje XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu - SACROSONG 2011. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem piastuje Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Do wzięcia udziału w konkursie organizatorzy zapraszają solistów, zespoły, schole, grupy oraz chóry. Przesłuchania odbędą się 18 i 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37. Uroczysty Koncert Laureatów będzie miał miejsce w niedzielę 27 listopada. Rozpoczęcie gali o godzinie 15.00.


XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu
Sacrosong 2011 - „Świętymi bądźcie”
18, 19, 27 listopada 2011 r.

W tym roku będziemy zgłębiać temat – „Świętymi bądźcie”. Bł. Jan Paweł II nauczał: „Nie bójcie się iść drogą świętości. Nie bójcie się codziennie mówić do Chrystusa: pragnę stawać się świętym, czyli takim, jakim Ty, Panie, chcesz, abym się stał; nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość”. 

Warunkiem wzięcia udziału w Przeglądzie jest:
- przygotowanie dwóch utworów: piosenki religijnej o tematyce – „Świętymi bądźcie” (mile widziane piosenki o bł. Janie Pawle II) oraz piosenki religijnej o tematyce dowolnej. (Uwaga: Obydwie piosenki mają być w języku polskim. Ewentualny podkład muzyczny na CD musi być w formacie audio);
- Dokładne zapoznanie się z regulaminem i dostarczenie kompletnej dokumentacji: karty zgłoszenia, 6 egzemplarzy tekstu obydwu utworów (format A4), informacji o działalności artystycznej (data powstania, wyróżnienia, uczestnictwo w innych festiwalach itp.)

Uczestnicy będą kwalifikowani do jednej z dwóch grup wiekowych: dziecięcej (do VI klasy szkoły podstawowej) lub młodzieżowej (od I klasy gimnazjum).
Wykonawcy oceniani będą w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły / schole / chóry.
Jury będzie oceniać dobór tekstu, poziom muzyczny utworów oraz prezencję.
Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody i dyplomy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4 listopada 2011 r. (decyduje data dostarczenia przesyłki).

Można wybrać jedną z dwóch form zgłoszenia:
- dostarczenie wymaganej dokumentacji osobiście w kancelarii parafialnej,
- przesłanie za pośrednictwem poczty.
Adres: Parafia pw. bł. Jana Pawła II, ul. Szaflarska 160, 34-400 Nowy Targ
Prosimy nie wysyłać zgłoszeń drogą elektroniczną!
Terminy przesłuchań będą podane na stronie internetowej parafii 11 listopada 2011 r.

Istnieje możliwość dokonania profesjonalnej próby na scenie MOK-u w dniu poprzedzającym przesłuchania (czwartek - 17.11.2011 r.), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z parafią pw. bł. Jana Pawła II - tel.: (18) 266 76 55, e-mail: artemeusz@interia.pl
Nie ma możliwości odbycia indywidualnej próby na scenie w dniu przesłuchań.

Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej:
www.parafia.nowytarg.pl w zakładce SACROSONG
Serdecznie zapraszamy!

Ks. Jan Karlak
Ks. Wojciech Nitka

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.