PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Kultura

Dębno cudami słynące

Niedziela, 1 kwietnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowo opracowane wydanie książki „Dębno cudami słynące” Tadeusza Staicha oraz sylwetka zmarłego w 1987 r. autora były tematami kolejnego spotkania w ramach Podróże Wspomnienia Sukces zorganizowanego w Spółdzielczym Domu Kultury przez Podhalańską Wspólnotę Samorządową.


Gośćmi byli: Zofia Stojakowska-Staichowa (wdowa po pisarzu), dr Stanisława Trebunia-Staszel, Rafał Monita (wydawca książki), śpiewaczka Katarzyna Wiwer, Jan Kardasiński i Wiesław Wójcik (redaktor „Wierchów”).

Oprócz tego promowana była też książka pt. "Dębno Podhalańskie. Kościół drewniany" - album-przewodnik po słynnym kościółku w Dębnie.

Tadeusz Staich (1913-1987) był dziennikarzem i pisarzem, działaczem i honorowym członkiem Związku Podhalan. Działał także w PTT i PTTK. Był prezesem zakopiańskiego Klubu Literackiego. Choć nie pochodził z Podhala, został góralem z wyboru i uchodził za niekwestionowanego znawcę kultury góralskiej. Od ponad czterdziestu lat w Zakopanem organizowany jest konkurs literacki nazwany jego imieniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.