Nowy Targ
Kultura
Warszawscy biskupi podziwiali papieską ekspozycję
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Arcybiskup Henryk Hoser – Biskup Diecezjalny Diecezji Warszawsko-Praskiej, bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy tejże diecezji oraz jej Kanclerz ks. prałat Wojciech Lipka na zaproszenie Burmistrza Marka Fryźlewicza zwiedzili stałą ekspozycję poświęconą bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w nowotarskim ratuszu. Do Nowego Targu przyjechali w poniedziałek po południu.
Burmistrz Fryźlewicz oprowadził gości po ekspozycji kładąc szczególny akcent na szczegóły związane z papieską pielgrzymką do Polski w 1979 r., w trakcie której bł. Jan Paweł II odwiedził Nowy Targ. Z dumą pokazywał m.in. akt nadania Papieżowi honorowego obywatelstwa naszego miasta, na którym błogosławiony złożył swój odręczny podpis.
Goście z Diecezji Warszawsko-Praskiej odwiedzili też reprezentacyjne sale ratusza podziwiając m.in. prawdopodobnie najstarszy pejzaż Nowego Targu wiszący na jednej ze ścian.
- Torebka filcowa X
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł - Spinka góralska XVII
Metalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 18,5 cm. 350 zł - Saszetka I
Saszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki. Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...50 zł
Warszawscy biskupi podziwiali papieską ekspozycjęAutor zdjęć: Piotr Rayski-Pawlikobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 4



