PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

XII Misterium Męki Pańskiej

Wtorek, 12 marca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- To Misterium Męki Pańskiej w tym roku dedykujemy Jego Świątobliwości Benedyktowi XVI w duchu wdzięczności za jego pontyfikat i pragniemy uczynić to Misterium naszą modlitwą za kościół – zapowiedział jeszcze przed premierą XII Misterium Męki Pańskiej ks. Wojciech Nitka, wikariusz parafii bł. Jana Pawła II, która od kilku lat na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury prezentuje inscenizację ostatnich dni Jezusa Chrystusa.


Co roku aktorzy amatorzy pod reżyserią ks. Nitki odtwarzają Misterium. Scenariusz jest nieco zmieniany co roku, dzięki czemu za każdym razem jest to nowe przedstawienie. W główne role – Jezusa i jego matki – wcielają się Marcin Pałka i Anna Mozdyniewicz. Wraz z nimi na scenie występuje kilkadziesiąt osób. Darmowe wejściówki na spektakl odbierane w parafii już się skończyły, ale organizatorzy zapraszają na kolejne spektakle 15 marca 2013 r., godz. 18.00, 16 marca 2013 r., godz. 15.00 i 18.00 oraz 17 marca 2013 r., godz. 15.00 i 18.00 także bez wejściówek. Pięć minut przed rozpoczęciem przedstawienia można zajmować wolne miejsca siedzące.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.