PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Czytają już 10 lat

Wtorek, 4 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikUroczysty pochód ulicami miasta postaci z bajek, urodzinowy tort, spektakl i występ uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek były elementami tegorocznego zakończenia akcji „Znani i nieznani czytają dzieciom bajki”. Co miesiąc w Szkole Podstawowej nr 5 najmłodszym uczniom czytali bajki ciekawi ludzie.


„Znani i nieznani” dosłownie. Szkolna bibliotekarka na pewno jest znana każdemu uczniowi szkoły, ale już Małopolski Kurator Oświaty Andrzej Palczewski, czy rektor polskiej misji w Argentynie o. Jerzy Jacek Twaróg mogli najmłodszym uczniom „piątki” wydawać się obcy, chociaż właśnie spotkania propagujące czytelnictwo były okazją do zapoznania się wzajemnie. 

Akcja organizowana przez nauczycielki Ewę Olejarz, Dorotę Fryźlewicz i Agnieszkę Gołębiowską polegała nie tylko na czytaniu, ale również na konkursie plastycznym na temat czytanych bajek, oraz na pisaniu własnych. W tym roku wyróżnienia za swoje dzieła otrzymały: Aleksandra Jurkowska, Anna Suder, Paulina Ślemp i Monika Zapała.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.