PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Kultura

Świąteczny koncert „Gorców”

Wtorek, 31 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Świąteczny koncert „Gorców”Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” ze Szczawnicy oraz Zespół Regionalny „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej byli gośćmi specjalnymi tegorocznego koncertu świąteczno-noworocznego odśpiewanego przez Miejski Nauczycielski Chór „Gorce” w Miejskim Ośrodku Kultury. Po koncercie Burmistrz Marek Fryźlewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Pawłem Liszką wręczyli Prezesowi Stanisławowi Kowalczykowi i dyrygent Janinie Glińskiej statuetkę i akt nadania Chórowi tytułu Honorowego Ambasadora Miasta Nowego Targu.


- Myśmy przez te sześćdziesiąt lat się starali i myślę że byliśmy tymi ambasadorami. Promowaliśmy miasto, promowaliśmy kulturę, tylko zabrakło nam tego insygnia i teraz już mamy – dziękował za wyróżnienie Prezes Kowalczyk. Burmistrz przed wręczeniem zaznaczył, że świadom jest rocznego opóźnienia, bo jubileusz Chór obchodził w ubiegłym roku, ale wyróżnienie ustanowił dopiero kilka miesięcy temu.

Koncertowi trzech zespołów przysłuchiwał się nadkomplet obszernej sali widowiskowej MOK który wielokrotnie domagał się bisów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.