PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Papieskie miejsca w trójwymiarze

Poniedziałek, 23 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Papieskie miejsca w trójwymiarze"Śladami Jana Pawła II." – wystawa dwudziestu trójwymiarowych fotografii miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II czeka na zwiedzających w nowotarskim Muzeum Podhalańskim. Przy pomocy znanych z kina okularów 3D można obejrzeć duże powiększenia miejsc związanych z pontyfikatem i z życiem świętego. - Wystawa rodziła się w naszych głowach długo, ale nie wiedzieliśmy jak to kolokwialnie mówiąc ugryźć, ponieważ nie mieliśmy ani jednego zdjęcia, które byłoby trójwymiarowym wizerunkiem Jana Pawła II – opowiadał podczas wernisażu autor zdjęć, Jacek Gniewek, który wraz z Michałem Grzywaczem przygotował wystawiane w ratuszu prace.


- Przez przypadek, będąc w Berlinie poszliśmy do Muzeum Figur Woskowych. Był to okres kiedy papież Benedykt XVI abdykował i w miejsce jego figury pojawiła się figura Jana Pawła II. I kiedy sfotografowaliśmy jego wizerunek uznaliśmy, że warto kontynuować ten pomysł dodał.

Ponieważ sztuka fotografii trójwymiarowej jest trudna nie tylko na etapie tworzenia, ale również na etapie odbioru, autor radzi, by prezentowane na wystawie prace oglądać poczynając od środka kadru, a kiedy uzbrojone w dwukolorowe okulary oczy przyzwyczają się do nietypowego obrazu, przemieszczać wzrok w stronę obrzeży i cieszyć się całością dzieła.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.