PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Kultura

20. „Almanach” w rękach czytelników

Poniedziałek, 28 listopada 2016 r.
Autor: Marcin Jagła

20. „Almanach” w rękach czytelnikówW sali obrad Urzędu Miasta odbyła się promocja jubileuszowego 20. „Almanachu Nowotarskiego”. Historia „Almanachu” sięga obchodów 650-lecia lokacji Nowego Targu i jest to najbardziej trwały element tamtego święta. Od tamtego czasu co roku do rąk czytelników trafia zbiór artykułów pisanych przez społeczników, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą na temat różnych aspektów życia w naszym Mieście i regionie.


W najnowszym numerze, który wpisuje się w jubileusz obchodów 670 lecia lokacji miasta znajdziemy m.in. teksty poświęcone świętującym w tym roku swoje jubileusze: Muzeum Podhalańskiemu, Galerii „Jatki”, Szkole Podstawowej nr 11, Parafii św. Brata Alberta czy Ochotniczej Straży Pożarnej.

W sumie w „Almanachu” na 508 stronach zamieszczonych jest 38 tekstów napisanych przez 35 autorów. Oprócz wymienionych wyżej materiałów są też tzw. pozycje stałe. Jak co roku można było liczyć na Milenę Pilarską z roczną kroniką wydarzeń i na otwierające publikację wiersze „Jak drzewo prastare” Wandy Szado-Kudasikowej oraz „W parku” Krzysztofa Kokota.

Podczas promocji nie zabrakło też podziękowań dla licznych sponsorów książki, bez których mimo społecznej pracy autorów nie sposób sobie wyobrazić pokrycie kosztów przygotowania i druku „Almanachu”. Rocznik będzie można nabyć w nowotarskich księgarniach lub bezpośrednio od wydawcy czyli Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.