PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Kultura

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut

Sobota, 3 marca 2018 r.
Autor: Michał Stawarski

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut28 lutego 2018 r, o godz. 13.00 w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej w ramach Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Na uroczystość przybyli artyści amatorzy sztuki naiwnej i art brut z pogranicza polsko-słowackiego, autorzy prac prezentowanych na wystawie oraz przedstawiciele ośrodków kultury i domów pomocy, których podopieczni uczestniczyli w konkursie. Jest nam bardzo miło, że swoją obecnością zaszczycił nas Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Ivan Škorupa oraz jury konkursu: Anna Dziubas, Beata Kuviková, Antoni Nowak na czele z Przewodniczącą prof. Grażyną Borowik-Pieniek.


Wernisaż otworzył Przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz Dyrektor Michał Stawarski.  

Przewodnicząca jury prof. Grażyna Borowik- Pieniek uroczyście ogłosiła wyniki Konkursu i przyznane nagrody: 

I nagroda dla Rasťa Friča za obrazy: „Zachraňujuci”, „Niekde”; nagrodę w postaci wystawy indywidualnej wraz z katalogiem zorganizuje Związek Euroregion „Tatry” 

II nagroda dla Agaty Rachwał za obraz: „Postacie”, nagrodę w kwocie 1000,00 zł ufundował i wręczył Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha 

III nagroda ex aequo dla Adama Chrynia za obrazy: „Na ryby”, „Widok zza okna”; nagrodę w kwocie 500 zł ufundowana przez Zdruzenie Euroregion Tatry w Kieżmarku wręczyła Martina Kovalcikova 

oraz dla Łukasza Haducha za obraz: „Jesienne liście”; nagrodę w kwocie 500 zł ufundowaną przez Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej wręczył Prezes Banku Edward Tybor. 

Ponadto jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Józefowi Tarnawskiemu za prace:„Koparko -spycharka”, „Traktor z przyczepą” i „Czołg”. Nagrodę w kwocie 300, 00 zł ufundowaną przez Powiatowe Centrum Kultury wręczył Dyrektor Tadeusz Watycha. 

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Demianiuk za obraz: „ Piękny rysunek”,

Jan Mika za rzeźby: „Pieta”, „Ucieczka do Egiptu”

Julian Klamerus za rzeźbę; „Góralski Znak II”

Marta Fonferek za obrazy: „Maska’’ „Afrykański Sen”

Renata Zaremba za obrazy: „Moje gospodarstwo”, „Żniwa”

Zofia Guzikiewicz za obrazy: „Na zajęciach”, „Układanie puzli”

Aniela Stanek za obraz: „Dawno temu w Nowym Targu”

Stanisław Kozik za obraz „Św. Franciszek”

Mikuláš Majerčiak za rzeźby „ Venuša 1”, „Venuša”, „Žena”

Miroslav Potoma za obraz: „Pred obedom”

Andrea Jármayova za obrazy: „Cirkus”, „Prízrak nevyhnutností”  

Wszyscy autorzy prac prezentowanych na wystawie otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród, panu Kazimierzowi Gajewskiemu za opracowanie graficzne i druk katalogu wystawy oraz panu Marcinowi Ozorowskiemu za aranżację wystawy. Uczestnikom Konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy, która czynna będzie do 16 marca 2018 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.30. Wystawie towarzyszy katalog, który udostępniają bezpłatnie.  

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora realizowane w ramach mikroprojektu pt. "Walory kulturowe i przyrodnicze pograniczapolsko-słowackiego" współfinansowanego przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.