PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Nowy Targ

Kultura

Wieczór pełen życzeń i wzruszeń – benefis profesora Stanisława Hodorowicza

Piątek, 29 października 2021 r.
Autor: Piotr Korczak

Wieczór pełen życzeń i wzruszeń – benefis profesora Stanisława HodorowiczaW auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbył się benefis profesora Stanisława Hodorowicza. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodzonego w tym roku 20-lecia Uczelni.


Uroczystość podzielono na cztery części. Pierwszą z nich poprowadzili Bartłomiej Koszarek oraz Stanisław Łukaszczyk. Moderatorzy zadawali benefisantowi pytania dotyczące korzeni oraz kwestii regionalnych. Drugą część benefisu – dotyczącą działalności naukowej, akademickiej i społecznej – poprowadziła Stanisława Trebunia-Staszel. Trzecia odsłona spotkania nawiązywała do Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Tę część benefisu poprowadzili dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów oraz kanclerz mgr Andrzej Sasuła. Uroczystość zwieńczyła rozmowa o teraźniejszości, którą moderowała dr hab. Anna Mlekodaj, prof. uczelni. Benefis poprowadzili Helena Buńda i Andrzej Skupień.

W auli uczelni pojawiła się najbliższa rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy profesora Stanisława Hodorowicza. Podczas trzygodzinnego spotkania zebrani mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć opowieści o dzieciństwie i młodości spędzonej w Bukowinie Tatrzańskiej, początkach kariery naukowej i zamiłowaniu do chemii, która zdominowała pracę zawodową benefisanta. Profesor Stanisław Hodorowicz słynie z zamiłowania do tradycji i kultury góralskiej, jego zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i kultywowania gwary góralskiej zaowocowała licznymi publikacjami oraz zdobyciem tytułu Zbójnika. Profesor jest jednym z twórców Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Przez kolejnych jedenaście lat pełnił on funkcję rektora PPUZ (wówczas PPWSZ).

W programie benefisu nie mogło zabraknąć występu góralskich zespołów i artystów. Ten wieczór swoim występami uświetnili: Kapela Hanki Wójciak, zespół „Mali Wiyrchownie” z Bukowiny Tatrzańskiej, Jan Karpiel Bułecka oraz uczelniany zespół „Młode Podhale”. Zwieńczeniem tego niezwykle wzruszającego wieczoru były życzenia, które zebrani ochoczo składali benefisantowi – profesorowi Stanisławowi Hodorowiczowi.

Organizatorami wydarzenia były: dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów oraz Centrum Współpracy i Jakości: Dominika Stalmach oraz Gabryjela Maciasz

Tekst: PPWSZ

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.