PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2023 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Nowy Targ

Kultura

Muzeum Podhalańskie na trawie

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Autor: Barbara Bełtowska

Muzeum Podhalańskie na trawieZapraszamy młodzież i dzieci na wakacyjny cykl warsztatów edukacyjnych pt. Muzeum Podhalańskie na trawie. Podczas warsztatów w każdy: wtorek, środę i czwartek o godz. 10.00 wraz z uczestnikami warsztatów, które będą odbywać się w przestrzeni nowotarskiego ratusza będziemy: Łowić na wędkę muzealne ryby, by tym samym zapoznać młodych odkrywców z tematyką muzealną jak również lokalnym dziedzictwem kulturowym. Siedzieć na łące i oglądać dzieła sztuki, na których motywem przewodnim jest lato.


Pakować koszyk na podhalański piknik

Przez całe wakacje od czerwca – sierpnia w  Muzeum Podhalańskim czekamy na wakacyjnych odkrywców przygód.

MUZEALNE RYBY – podczas warsztatu wprowadzając uczestników w tematykę muzealną za pomocą wędki będziemy wyławiać muzealne ryby odkrywając przy tym tajemnicze hasła związane z muzealnictwem i lokalnym dziedzictwem kulturowym. Na zakończenie warsztatu każdy z uczestników wykona własną muzealną rybę.

SZTUKA NA ŁĄCE -  sztuka nie tylko rozwija wyobraźnię, ale dzięki swoim wartościom wzbogaca naszą osobowość, wyrabia smak estetyczny, przybliża kulturę różnych epok i narodów, a także uczy tolerancji na odmienność interpretacji. W letniej atmosferze wraz z uczestnikami warsztatu ucząc się interpretacji dzieł sztuki wyruszymy w długą podróż w poszukiwaniu lata. Na zakończenie warsztatu własnoręcznie wykonamy latawce z ulubionym wierszem o lecie. Lato to najlepsza pora…

PIKNIK PODHALAŃSKI – nawiązując do tematyki czasowej wystawy pt. „Przy wspólnym stole. Podhalańska retrospektywa kulinarna” wraz z uczestnikami warsztatu zastanowimy się co od najdawniejszych czasów jedzono na Podhalu i dlaczego. Wspólnie spakujemy piknikowy kosz odkrywając smaki Podhala. Na zakończenie warsztatu zabezpieczymy swoje spiżarnie, jak robiły to dawniej gospodynie tworząc własne mini przetwory.

grupa wiekowa: 5-15 lat

cena 10 zł/osoba

obowiązują wcześniejsze zapisy

kontakt i zapisy:

e-mail: edukacja@muzeum.nowytarg.pl

tel. 18 266 77 76

warsztaty odbywają się w każdy: wtorek/środę/czwartek

o godz. 10.00

Ratusz, Rynek 1, Nowy Targ

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.